Alonso svůj poslední závod za Alpine nedojel pro technický problém. Takové shrnutí tohoto roku, říká

Fernando Alonso nedojel do cíle svého posledního závodu v barvách týmu Alpine. Z Velké ceny Abú Dhabí formule 1 jej vyřadil únik vody.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Alonso svůj poslední závod za Alpine nedojel pro technický problém. Takové shrnutí tohoto roku, říká | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Dvojnásobný mistr světa startoval do závodu z desáté pozice, před sebou měl přitom Sebastiana Vettela, který dnešním závodem ukončil kariéru pilota F1.

V úvodu závodu čtyřnásobný mistr světa bojoval s osmým Estebanem Oconem na druhém alpinu, Alonso na svého soupeře ale neútočil.

„Nechtěl jsem útočit na Seba. Chtěl jsem jet jen pár kol za ním a užít si to,“ řekl Alonso, který od příštího roku vystřídá Vettela u týmu Aston Martin.

V první části závodu se Alonso držel na desátém místě. I po zastávce v boxech Španěl zůstal v bodované desítce, ve 27. kole ale zamířil do boxů a odstoupil. Tým následně jako důvod uvedl únik vody.

„Bohužel další problém s motorem. Bylo to takové malé shrnutí celého roku. Na autě číslo 14 se tyto věci bohužel stávají pořád, tak tedy ještě jednou.“

Alonso je „rád, že uzavírá tuto kapitolu“ s Alpinem „a zítra ráno začíná s novou motivací u Astonu“.

„Je úžasný ten projekt, jak najímají lidi, vybavení, investují. Myslím, že přicházejí dobré časy a nemohu se dočkat příštího roku.

„Spolehlivost Alpinu byla v této sezóně až nepřijatelně špatná. Šest odstoupení. Něco se ani nepočítalo jako odstoupení, ale bylo, jako problém v kvalifikaci v Austrálii, ve sprintu v Rakousku jsem ani neodstartoval.

„Myslím, že tam bylo devět nebo deset problémů se spolehlivostí, což je na této úrovni neakceptovatelné a všechny se staly na mém autě. Jsem proto rád, že jsem skončil a zítra začínám s tvarováním sedačky u Astonu. V úterý test pneumatik a snad nový projekt, kde budeme mít více štěstí.“

Další článek: Leclerc má radost z titulu vicemistra

Témata článku: , , ,

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...