Alonso: Své cíle jsme si nesplnili, ale to neznamená, že jsme pomalí

Fernando Alonso dodal novou naději fanouškům Ferrari, když v Austrálii naznačil, že na tom F2012 nemusí být tak špatně, jak se zdálo.
Alonso: Své cíle jsme si nesplnili, ale to neznamená, že jsme pomalí

Od Ferrari zní před začátkem sezóny většinou negativní ohlasy a vyjádření zklamání ze zimních testů. Podle Fernanda Alonsa ale Scuderia nemá špatné auto. "Co se týče možností vozu, jsem v klidu a věřím jim," řekl dnes v Melbourne. "Zima pro nás byla velmi náročná, protože jsme museli otestovat hodně věcí."

"Naše auto je velmi komplexní, co se chápání a nastavení týče. Možná jsme nesplnili cíle, se kterými jsme byli velmi optimističtí, to ale neznamená, že jsme pomalejší než ostatní vozy."

Španěl takto hovořil jen pár dní poté, co uvedl, že se Ferrari "potřebuje hodně zlepšit" a že bude na začátku sezóny třeba "zatnout zuby". Zatím ale nemá důvody měnit konečný cíl pro letošní rok.

"Na konci chceme být mistry světa, to je konečný cíl, a v Melbourne potřebujeme dobře začít. Jak konkurenceschopní jsme, zjistíme v sobotu. Pravda se ukáže v závodech," dodal.

Další článek: Argentina je blízko návratu do kalendáře

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.