Alonso: Své cíle jsme si nesplnili, ale to neznamená, že jsme pomalí

Fernando Alonso dodal novou naději fanouškům Ferrari, když v Austrálii naznačil, že na tom F2012 nemusí být tak špatně, jak se zdálo.
Alonso: Své cíle jsme si nesplnili, ale to neznamená, že jsme pomalí

Od Ferrari zní před začátkem sezóny většinou negativní ohlasy a vyjádření zklamání ze zimních testů. Podle Fernanda Alonsa ale Scuderia nemá špatné auto. "Co se týče možností vozu, jsem v klidu a věřím jim," řekl dnes v Melbourne. "Zima pro nás byla velmi náročná, protože jsme museli otestovat hodně věcí."

"Naše auto je velmi komplexní, co se chápání a nastavení týče. Možná jsme nesplnili cíle, se kterými jsme byli velmi optimističtí, to ale neznamená, že jsme pomalejší než ostatní vozy."

Španěl takto hovořil jen pár dní poté, co uvedl, že se Ferrari "potřebuje hodně zlepšit" a že bude na začátku sezóny třeba "zatnout zuby". Zatím ale nemá důvody měnit konečný cíl pro letošní rok.

"Na konci chceme být mistry světa, to je konečný cíl, a v Melbourne potřebujeme dobře začít. Jak konkurenceschopní jsme, zjistíme v sobotu. Pravda se ukáže v závodech," dodal.

Další článek: Argentina je blízko návratu do kalendáře

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10