Alonso startuje do Rallye Maroka

Fernando Alonso v posledních měsících vyměnil okruhy za písek. Připravuje se na Rallye Dakar.

Rallye Dakar se pojede na začátku ledna. Španělská posádka ve složení Fernando Alonso a  Marc Coma už za sebou má řadu testů ve voze Toyota Hilux a také menší závod Lichtenburg 400. Nyní je čeká Rallye Maroka, které proběhne od 4. do 10. října. 

Jedná se o poslední letošní závod FIA World Cup for Cross Country Rallies, do kterého nastoupí mimo jiné také Martin Prokop nebo Boris Vaculík.

Začátek v dunách byl šokující, popisuje Alonso namibijské testování

Začátek v dunách byl šokující, popisuje Alonso namibijské testování

„Společně budujeme v týmu silný vztah a těším se na závod se svými týmovými kolegy,“ řekl Alonso. „Je úžasné být součástí TOYOTA GAZOO Racing v tomto programu. Tým je velmi zkušený a úspěšný, což mi dává jistotu, protože vím, že jsem v dobrých rukou. Mezi všemi jezdci, navigátory, managementem, inženýry a mechaniky máme velmi kolektivní týmovou atmosféru.“

Alonso řekl, že rallye v Maroku vnímá jako další test před Dakarem a také jako určitou referenci, kdy bude moci svůj výkon porovnat s týmovými kolegy a celým startovním polem. 

Alonso v Dakaru? Nebyl by prvním jezdcem F1. Někteří uspěli, jeden to zkusil s tatrovkou

Alonso v Dakaru? Nebyl by prvním jezdcem F1. Někteří uspěli, jeden to zkusil s tatrovkou

Další článek: Assen je pro grand prix F1 lepší než Zandvoort, říká Tilke

15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.
11:13 | Odvolání podal také Williams i samotný Racing Point.
9:23 | Pirelli dříve uvedlo, že za Kvjatovým defektem v závodě nebyla pneumatika ale přehřívání v zadní části ráfku. Podle AlphaTauri byl problém konkrétně v zadním brzdovém kanálku.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10