Alonso stále pracuje na vlastním cyklistickém týmu

Fernando Alonso podle svých slov stále pracuje na cyklistickém týmu, který by měl zahájit činnost v příštím roce.
Alonso stále pracuje na vlastním cyklistickém týmu

Alonso tráví tento týden v Itálii. Nejdříve hned po Monaku zavítal do Maranella, kde pracoval na simulátoru a plnil si další týmové povinnosti. Poté se přesunul na sever, aby se včera zúčastnil jako host ve VIP voze horské etapy slavného závodu Giro d'Italia.

 

Při této příležitosti se novináři samozřejmě Alonsa zeptali na jeho plány s vlastním profesionálním cyklistickým týmem. Alonso jen zopakoval to, co říkal už během GP Monaka. Na vlastním týmu pracuje a jeho start je stále v plánu v roce 2015.

„Pracujeme na tom profesionálně ale pokorně, protože pronikáme do oblasti, která není naším světem, takže se musíme naučit spoustu věcí. Děláme to krok za krokem, tohle nelze uspěchat, chceme, aby bylo vše v pořádku”, říká Alonso.

Alonso chtěl v loňském roce odkoupit tým Euskaltel-Euskadi, ale z jednání nakonec sešlo.

Aktuální spekulace hovoří o tom, že se Alonsovi nepodařilo zlákat do týmu Slováka Petera Sagana, kterého dříve pozval dokonce do Maranella a povozil ho po okruhu ve Fioranu. Kromě toho Alonsovi neměly vyjít jednání s neupřesněným sponzorem z Arabských emirátů. Ve hře bylo kolem 20 milionů dolarů.

Jedná se sice pouze o spekulace, ale velký sponzor bude tak jako tak potřeba k tomu, aby Alonsův tým dostal od Mezinárodní cyklistické unie (UCI) světovou licenci a mohl nastoupit příští rok v Tour de France, což je hlavní cíl.

Alonsův tým by se měl jmenovat FACT (Fernando Alonso Cycling Team). 

Další článek: Marussia věří, že může získat další body