Alonso: Španělsko ukázalo, že je na tom Ferrari pořád stejně

Sebastian Vettel v cíli závodu v Barceloně ztratil na vítězného Rosberga 45 sekund. Jeho týmový kolega samozřejmě ještě mnohem více. Pro Alonsa je to důkaz, že odchod z Ferrari nebyla chyba.
Alonso: Španělsko ukázalo, že je na tom Ferrari pořád stejně

Ferrari a nejen Ferrari ztráta na Mercedes překvapila. Tým to bude analyzovat, ale je možné, že za vším byl profil tratě a ztráta tedy nebyla reálná.

Vettel není spokojený se ztrátou na Mercedes, novými díly to prý ale není

Vettel není spokojený se ztrátou na Mercedes, novými díly to prý ale není

Alonso už dříve uvedl, že nelituje odchodu z Ferrari, protože aby porazil Mercedes, musí něco udělat jinak. Nevzrušilo ho ani vítězství Vettela v Malajsii, protože také on svého času nějaké závody ve Ferrari vyhrál, ale na titul to nestačilo.

„Když jsem byl minulý rok ve Ferrari, ztráceli jsme na Mercedes 40 sekund až minutu a letos ztráceli v Barceloně 45 sekund, takže se nic nezměnilo,“ řekl Alonso pro Sky Sports.

„To je jeden z důvodů, proč jsem změnil tým, protože jsem viděl, že se nic nezměnilo posledních pět let a já jsem nechtěl šestý a sedmý rok (beze změny).“

„Jsme stále pozitivní, pokud jde o budoucnost, protože v nejbližších měsících budeme vyvíjet vůz dost agresivně. Musíme dosáhnout lepších výsledků a udržet motivaci a ne vždy končit v Q2.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Marko popřel svá slova o odchodu Red Bullu z F1

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10