Alonso snil o pódiu, skončil sedmý

Pilot McLarenu Fernando Alonso s úsměvem poznamenal, že si po dobrém startu myslel, že by mohl skončit ve Velké ceně Singapuru na stupních vítězů. Nakonec obsadil sedmé místo.
Alonso snil o pódiu, skončil sedmý

Španěl předvedl dobrý start z osmého místa a i díky incidentu na startovní rovince mezi Nikem Hülkenbergem a Carlosem Sainzem se dostal až na páté místo.

V průběhu závodu se nakonec propadl na sedmé místo, když jej překonali Max Verstappen a Sebastian Vettel.

„Myslím, že 7. místo bylo maximem... nejlepší ze zbytku světa za Ferrari, Red Bullem a Mercedesem. Nebyli jsme tady čtvrtým nejrychlejším týmem, takže sedmé místo je díky strategii a klukům, jsem tedy spokojen,“ řekl Alonso.

„Start byl velmi dobrý, v první zatáčce jsem byl pátý. V jednu chvíli jsem snil o stupních vítězů, protože když jste v prvním kole v Singapuru na pátém místě, tak věříte, že se před vámi něco stane.“

„Dnes se ale nestalo nic a Vettel s Verstappenem mě rychle dostali, takže nejlepší ze zbytku, sedmé místo bylo maximem.“

Button závod nedokončil

Druhý jezdec McLarenu Jenson Button kvůli technickým potížím cíl závodu neviděl.

„Odstoupil jsem sice v 43. kole, ale upřímně můj závod skončil v prvním kole,“ řekl Button. „Měl jsem velmi dobrý start a byl jsem vedle Valtteriho (Bottase). Až do chvíle, než byl čelem ke mně, jsem neviděl, že se roztočil vůz Nika (Hülkenberga). Dal jsem nohu z plynu a jel vpravo, tam ale nebylo kudy, takže jsem se předním křídlem dotkl Valtteriho. Poškodil jsem si tím přední křídlo a podlahu.“

„Zajel jsem do boxů na výměnu pneumatik a pro nové přední křídlo, vůz byl ale poškozen, takže mi ve zbytku závodu chyběl přítlak. Zastavil jsem proto, že jsme měli obavu o brzdy. Teplota se kvůli poškozenému potrubí zvyšovala. Měli jsme obavy, zastavit proto bylo správné rozhodnutí.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Singapuru Ricciardo

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10