Alonso: Smůla potká i ostatní a my toho pak využijeme

Fernando Alonso si nedělá těžkou hlavu z potíží, které ho potkaly v Malajsii a v Bahrajnu. Stály ho hodně bodů, ale věří, že podobná klopýtnutí čekají i na ostatní kandidáty na titul.
Alonso: Smůla potká i ostatní a my toho pak využijeme

Zatímco v Malajsii Alonso závod nedokončil kvůli kolizi se Sebastianem Vettelem, v Bahrajnu dokázal omezit škody napáchané nefunkčním DRS a získal alespoň čtyři body.

"Měli jsme velkou, velkou smůlu," konstatoval. "Ve čtyřech závodech jsme měli dvě velmi nešťastné chvíle. Ale nakonec potkají i ostatní a v tu chvíli my využijeme příležitost."

Alonso možná mohl ztratit méně, kdyby se nefunkční DRS nepokusil použít znovu po první zastávce v boxech. Opět zůstalo zaseklé v otevřené poloze a Španěl musel zpět ke svým mechanikům. Ale činil tak na pokyn týmu, který si v tu chvíli myslel, že závada byla odstraněna.

"No, nebylo to zřejmé," odpověděl šéf Ferrari Stefano Domenicali na otázku, zda je pravda, že si tým po první zastávce nebyl jistý podstatou problému. "Jinak by bylo snadné udělat něco jiného. Ale na to byste potřebovali přesně vědět, co je špatně, a to ten případ nebyl."

Ferrari teď už ale má základní představu o tom, co se se dělo se zadním křídlem F138.

"Ten problém nebyl hydraulický, ale zdá se, že to bylo něco mechanického," vysvětloval Domenicali. "Je to velká škoda, protože to jsou věci, které můžou změnit výkonnost pro celý závod."

"Takže musíme pochopit, co přesně se tam stalo, vzhledem k tomu, že nikdy předtím se to nestalo, a opravit to."

Další článek: Hamilton: Z Alonsa bude legenda. Jsem rád, že s ním závodím

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.