Alonso slibuje kvalifikační zlepšení už v Barceloně

Ferrari plánuje nasadit ve Španělsku úpravy, které mají přinést velké zlepšení největší slabiny týmu, což je výkonnost v kvalifikacích.
Alonso slibuje kvalifikační zlepšení už v Barceloně

V Turecku dokázal svést Fernando Alonso vyrovnaný souboj s Markem Webberem z Red Bullu a letos poprvé vystoupil na stupně vítězů. "Už bylo na čase, protože to bylo dlouho, co jsme naposledy dokončili mezi prvními třemi," připomněl. "Ale důležité především bylo, že jsme bojovali o přední místa až do konce. To se podařilo Felipemu už v Číně a v předchozích dvou závodech jsme byli pódiu blízko. Teď jsme konečně využili svůj potenciál."

Po nevydařeném vstupu do sezóny se tak nálada u Ferrari zlepšila. "Ale určitě nemůžeme být spokojení se třetím místem," přiznal Alonso. "Nejdůležitější je teď být mnohem konkurenceschopnější v kvalifikacích. Pokud budeme vždy startovat ze třetí řady nebo ještě horšího místa, je těžké bojovat o pódium. Máme hodně želízek v ohni a doufáme, že už příští týden v Barceloně budeme mít nové díly, které nám umožní významný krok vpřed také v kvalifikacích."

V tuto chvíli ztrácí Alonso na vedení v šampionátu 52 bodů, což je více než dvě vítězství, ale je přesvědčený, že boj o titul není ztracený. Španěl si pohrál s čísly a zjistil, že měl sice loni po čtyřech prvních závodech o 8 bodů víc než teď, ale když srovná své zisky ze stejných okruhů (kalendář se letos liší), tak si loni připsal v Austrálii, Číně, Malajsii a Turecku dohromady o 13 bodů méně než letos. Také připomněl, že loni ztrácel na vedení 47 bodů, když zbývalo už jen 8 závodů, a nakonec bojoval o titul až do posledního okamžiku.

"Teď zbývá 15 Grand Prix. To ukazuje, že se dá na stejnou věc nahlížet dvěma různými, dokonce opačnými pohledy. Důležité jsou výsledky a my jsme začali se stupni vítězů. Musíme na nich dojíždět pravidelně, a pokud se nám to bude dařit, jsem přesvědčený, že budeme znovu moci bojovat o titul," dodal.

Další článek: Čtvrtým týmem s motory Renault by se mohl stát Williams