Alonso: Singapurská kvalifikace byla stresující

Kvalifikace na Velkou cenu Singapuru formule 1 na mokré a postupně osychající městské trati Marina Bay byla podle Fernanda Alonsa z týmu Alpine stresující. Španěl v ní obsadil páté místo.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Alonso: Singapurská kvalifikace byla stresující | Foto: Getty Images / Clive Rose

Dvojnásobný mistr světa se v první i druhé části držel mezi deseti nejrychlejšími. V Q3 se ale dostaly ke slovu hladké pneumatiky, ačkoliv trať byla ještě v některých místech mokrá.

„Bez pochyby to bylo stresující, dokonce i na hranici toho, abychom si to užívali,“ řekl Alonso.

„Míra rizika a stresu byla celkem vysoká. Když jsme v Q3 nasadili suché pneumatiky, byl to od všech odvážný krok, protože jsme jen odhadovali, ale nakonec to bylo správné rozhodnutí.

„Ale jet každé kolo rychleji a rychleji než to předchozí a doufat, že auto zůstane na trati a bude to sušší než před minutou a půl, to bylo hodně stresující. Trať se neustále měnila a vy jste museli odhadovat, jaká bude v následující zatáčce přilnavost.

„Měl jsem důvěru ve vůz, což je na takových městských okruzích potřeba a pomohlo mi to pochopit podmínky a věděl jsem, kdy musíme přezout na suché pneumatiky.“

Ocon měl problém s brzdami

Pro druhou stranu garáže Alpinu skončila kvalifikace už po první části, když Esteban Ocon obsadil až osmnácté místo.

Francouz měl během kvalifikace problém s brzdou.

„Jsem zklamaný, že jsem vypadl v Q1, obzvlášť poté, co jsme měli celý víkend dobrou rychlost. Odhalil jsem problém s brzdami, což ovlivnilo naši kvalifikaci,“ řekl Ocon.

„Pozitivní je, že auto je silné a cílem je využít naší rychlosti, abychom se zítra dostali na body. Předjíždění je tu složité, jako vždy ale budeme tvrdě tlačit, abychom týmu zajistili dobrý výsledek.“

Další článek: Leclerc získal v Singapuru devátou letošní pole position

Témata článku: , , ,

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...