Alonso si z Massovy neposlušnosti nic nedělá

Ferrari v průběhu závodu zřejmě chtělo, aby Massa bez vzdorování Alonsa pustil před sebe. Brazilec nicméně dostál svým slibům a příkaz neuposlechl.
Alonso si z Massovy neposlušnosti nic nedělá

Felipe Massa dnes v době, kdy za sebou držel Fernanda Alonsa, vyslechl příkaz týmu k uvolnění místa. Brazilec tak však neučinil a situace byla vyřešena standardním soubojem na trati. Alonso byl po závodě na inkriminovanou situaci dotázán. Španělský pilot nicméně na Massově počínání nevidí nic zlého. 

"Nemůžeme z toho dělat kovbojku. Závodíme a nehledě na to, co jsme dnes udělali, jsme dojeli tak, jak jsme dojeli. Víc jsme z toho vykřesat nemohli. Nevím, co se přesně stalo, ale nejsou z toho žádné problémy. Snažíme se dělat maximum - Felipe, já, tým - abychom získali co největší počet bodů. Někdy je to snadné, jindy obtížnější, obzvlášť, když rychlost není úplně super.

Nikdy to není snadné, když startujeme či bojujeme o sedmá a osmá místa. Bylo by hezké vrátit se do starých zlatých časů Ferrari, kdy se bojovalo na čele a na trati se ukázalo, kdo zvítězí. Nebo zkusit něco jako Red Bull - jeden pilot pojede na dvě zastávky, druhý na tři, a uvidí se, co bude výhodnější. Život by byl mnohem jednodušší," citoval Alonsa Autosport.

Massa nijak nezakrýval, že příkaz z boxové zídky ho vůbec nepotěšil. Však také nedávno sám jasně avizoval, že se do konce sezony bude soustředit především sám na sebe. Souboj Alonsa a Massy se prý neodvíjel pod taktovkou týmu. Massa přiznal, že proběhl férově. 

Další článek: Novější týmy: Klíčové pro ně bylo první kolo závodu

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna