Alonso si vyzkoušel vůz IndyCar

Fernando Alonso si ve středu vyzkoušel vůz IndyCar. Je velmi pravděpodobné, že ho příští rok uvidíme v americké sérii závodit.
Alonso si vyzkoušel vůz IndyCar

Alonso usedl do vozu týmu Andretti Autosport na okruhu Barber Motorsports Park v Birminghamu v Alabamě. 

Pro Alonsa to bylo poprvé, kdy řídil vůz IndyCar na jiném okruhu než na oválu v Indianapolis, na kterém vloni v IndyCar debutoval.

Alonso si vyzkoušel suché, mokré i přechodné podmínky. „ Byl to dobrý den, zábavný den,“ řekl Alonso. 

„Miluji testování nových aut a testovat vozy Indy na klasické trati je něco zvláštního. Měl jsem to štěstí, že jsem ho vyzkoušel za mokrých, přechodných i suchých podmínek. Mohl jsem tak získat celkový pocit na každém typu tratě. Počasí pro nás bylo dobré. Odpoledne byl trochu vítr, ale celkově to byl pozitivní den.

Danica Patrick se chystá na svůj poslední závod, pojede Indy 500 [galerie]

Danica Patrick se chystá na svůj poslední závod, pojede Indy 500 [galerie]

Alonsa se zeptali, zda má raději klasické tratě nebo ovály. „Můj instinkt mi napovídá říct klasický okruh, protože to je to, na co jsem zvyklý po celý svůj život.“ 

„Ale Indy 500 byl úžasný zážitek, takže je to 50 na 50. Myslím, že mám rád způsob, jakým je auto cítit na trati, ale miluji způsob, jakým soutěžíte na oválech – načasování jízdy v závěsu, provoz a všechny předjíždějící manévry, které jsou na oválech myslím trochu jednodušší, takže pokud jde o akci na trati, miloval jsem Indy 500.“

Foto: IndyCar 

Další článek: Force India změní kvalifikační strategii

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.