Alonso si stěžuje na velké množství pravidel. Jezdci nemohou už skoro vůbec nic dělat, tvrdí | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Alonso si stěžuje na velké množství pravidel. Jezdci nemohou už skoro vůbec nic dělat, tvrdí

Podle Fernanda Alonsa je současná F1 přeregulovaná a že pravidla jezdce příliš omezují.

Nejzkušenější pilot F1 (nejen té současné, ale i historicky) Fernando Alonso zkitizoval současný stav udělování trestů závodníkům, které vedle časových penalizací zahrnují také tzv. trestné body. Připomeňme, že pokud jezdec získá 12 trestných bodů během 12 měsíců, automaticky dostane zákaz startu (v F1 k tomu však na základě tohoto pravidla ještě nedošlo).

„Myslím, že když byly zavedeny trestné body, bylo to proto, aby se zabránilo nebezpečným jezdcům sbírat tresty bez toho, aniž by jim hrozil zákaz závodění,“ prohlásil Alonso, kterého cituje web RacingNews365.

„Aby se zkrátka zabránilo nebezpečným manévrům a ohrožení kohokoli na trati. Nyní se však zaměňují závodní chyby za nebezpečnou jízdu,“ poukázal španělský závodník, kterému se také nelíbí počet pravidel.

„Myslím, že jsme nikdy neměli tolik pravidel jako teď, kdy nemůžeme předjíždět v boxové uličce, nemůžeme jet rychle v boxové uličce, nemůžeme jet pomalu na trati, nemůžeme dělat v podstatě nic,“ postěžoval si pilot Astonu Martin.

„Vše je přeregulované a jako jezdci jsme někdy frustrovaní, týmy také. Musíme ale najít řešení mezi námi všemi, nemůžeme v tom nechat FIA samotnou. Musíme navrhnout něco, co bude lepší než současná pravidla,“ uzavřel Alonso.

Doporučujeme

Články odjinud