Alonso si pro příští rok přeje napjatější vztah s Buttonem

Znamenalo by to totiž, že je McLaren zase konkurenceschopný.
Alonso si pro příští rok přeje napjatější vztah s Buttonem

Fernando Alonso se nechal slyšet, že si přeje, aby byl jeho vztah s týmovým kolegou Jensonem Buttonem v příštím roce napjatější. Znamenalo by to totiž, že je McLaren znovu schopen bojovat s nejlepšími.

Zatímco u Mercedesu situace došla až tak daleko, že byli jeho jezdci Lewis Hamilton a Nico Rosberg varováni, že jeden z nich může přijít o místo, pokud se spolu nenaučí fungovat, Alonso se v roce 2015 mohl těšit pohodovému vztahu se svým týmovým parťákem.

Dvojnásobný šampion však věří, že McLaren učiní v roce 2016 výrazný pokrok a posune se v pořadí vzhůru.

„Vždycky jste ve větším stresu, když v rámci svého týmu bojujete o tituly a vítězství, jako jsme viděli u některých jiných stájí, které měly problémy,“ řekl Alonso v rozhovoru pro Sky Sports.

„Řekněme však, že je to pozitivní stres, když bojujete o velké věci. Já se těším na spolupráci s Jensonem v příštím roce a pokud to mezi námi bude o něco více napjaté, pak to bude také vítáno!“

Alonso definitivně popřel spekulace o tom, že by mohl sezónu 2016 vynechat. Je totiž přesvědčen, že McLaren bude v příštím roce lepší a následující ročník by proto nerad propásl.

„Co se týče příštího roku, jsem velkým optimistou. Prošli jsme si hodně těžkými časy, ale rozumíme svým problémům a řešením, alespoň teoreticky,“ řekl.

„Příští rok bude rozhodně mnohem lepším rokem a naším záměrem je bojovat o titul, nebo alespoň o stupně vítězů. Existuje obrovský potenciál, který musíme uvolnit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (53) Další článek: U Lotusu panuje po sezóně zklamání
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.
5. prosince | Závod F2 skončil po pár metrech nehodou na startovním roštu. Na trati je sanitka.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00