Alonso si pochvaluje úpravy vozu a šance na vítězství se nevzdává

Italové předvádějí v Kanadě celý víkend solidní výkon. Fernando Alonso i Felipe Massa se během volných tréninků pravidelně umísťovali mezi nejlepšími a svoji rychlost přenesli také do kvalifikace. AKTUALIZOVÁNO
Alonso si pochvaluje úpravy vozu a šance na vítězství se nevzdává

V té španělský jezdec nakonec zaostal za Sebastianem Vettelem o necelé čtyři desetiny vteřiny. Těsně před koncem poslední části jej stihl překonat ještě Lewis Hamilton na mclarenu a tak se Alonso postaví na start jako třetí. Naděje na vítězství se ale nevzdává, neboť závody jsou letos nevyzpytatelné, jak sám říká.  

"Nikdy nevíte. Tento rok je obtížné předvídat závody. Bylo by krásné tu vyhrát, ale v tuto chvíli jsou dva kluci rychlejší než my, což dnes dokázali. Jestli chceme vyhrát, potřebujeme, abychom byli lepší," má jasno pilot Scuderie.

Ferrari nasadilo v Kanadě několik úprav včetně upravených výfuků. Ty se podle všeho osvědčily: "S výkonem vozu jsem spokojený. Je to pro nás velmi hladký víkend. Nové díly fungují tak, jak jsme očekávali. Felipe a já jsme okamžitě cítili dobrou přilnavost a krok vpřed, co se výkonnosti vozu týče."

"Opakujeme to, co jsme dělali v Barceloně, kde jsme získali důležité pódium. V Monaku jsme znovu měli konkurenceschopné auto a vybojovali jsme pódium. Tady (na okruhu) s dlouhými rovinkami a šikanami jsme také konkurenceschopní," uzavírá dvojnásobný šampión.

Letošní nejlepší kvalifikační výsledek si dnes na své konto připsal Felipe Massa. Vypadá to, že Brazilec dal skutečně zapomenout na nepřesvědčivé výkony ze začátku sezony a jeho forma jde opět nahoru. V sobotu odpoledne si zajistil šestou příčku na startovním roštu.

Massa ví, že velmi důležité bude zvládnout práci s pneumatikami Pirelli, jejichž chování je v závislosti na teplotě velmi proměnlivé.

"Včera jsme jezdili velmi dlouhé stinty, takže si myslím, že to může být pro zítřek pozitivní. Závod ale může být oproti včerejšku odlišný, protože včera bylo velmi chladno. Zítra bude velmi teplo, dokonce tepleji než dnes. Víme, jak se tyto pneumatiky chovají a jak jsou náchylné na teplotu," podotýká rodák ze Sao Paula.  

"Musíme si být jisti tím, že máme správnou strategii. Zítra nebude závod vůbec jednoduchý. Potřebujeme udělat všechno správně," dodává.  

Další článek: Schumacher doplatil na špatné načasování