Alonso si myslí, že je Bůh. Nemohu se dočkat, až skončí, říká Magnussen

Kevin Magnussen reagoval na incident s Fernandem Alonsem během kvalifikace na Velkou cenu Itálie vozů formule 1. Podle něj si o sobě Španěl myslí, že je Bůh, a Magnussen se nemůže dočkat, až Alonso na konci sezóny odejde z F1.
Alonso si myslí, že je Bůh. Nemohu se dočkat, až skončí, říká Magnussen

Alonso a Magnussen se v první šikaně okruhu v Monze dostali do vzájemného souboje, který ovlivnil jejich časy. Oba nakonec vypadli ve druhé části kvalifikace.

Alonso si postěžoval na chování Dána, který naopak z incidentu viní pilota McLarenu. Sportovní komisaři celý incident ponechali bez trestu.

Alonso nechápe Magnussenovo počínání v italské kvalifikaci

Alonso nechápe Magnussenovo počínání v italské kvalifikaci

„Fernando se na výjezdu z Parabolicy záměrně snažil být blízko za mnou. Dokonce i v nájezdu do Parabolicy se záměrně snažil být blízko, aby měl skvělý slipstream a předjel mě do první zatáčky. To je neuctivé,“ myslí si Magnussen.

„Byli jsme skupina asi šesti nebo osmi vozů a na výjezdu z Ascari podle mě Fernando zahříval brzdy, nejel rychle. Já jel rychle, tak jsem jej předjel. On se pak ale z nějakého důvodu pokusil zrychlit a přiblížit se mi místo toho, aby si vytvořil odstup jako to dělají všichni ostatní. Samozřejmě měl pak skvělý vzduchový pytel a myslel si, že mě může do první zatáčky předjet.“

Magnussen nechce spekulovat nad tím, proč to Alonso udělal. Podle něj to bylo „hloupé a zbytečné“.

„Myslel si, že by mohl využít skvělého větrného pytle, předjet mě a pak na tom získat. Nenechám se od něj předjet a obětovat tak vlastní pokus. V žádném případě. Myslí si, že je Bůh, ale ne. Po kvalifikaci za mnou přišel a vysmál se mi do tváře. Naprostá neúcta. Nemohu se dočkat, až skončí,“ řekl Magnussen v reakci na Alonsovo rozhodnutí odejít na konci letošní sezóny z formule 1.

Jsem teď na startovním roštu nejúspěšnější, říká Alonso

Jsem teď na startovním roštu nejúspěšnější, říká Alonso

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Verstappen bude v závodě osamocen, Ricciardo se těší na předjíždění

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00