Alonso si myslí, že je Bůh. Nemohu se dočkat, až skončí, říká Magnussen

Kevin Magnussen reagoval na incident s Fernandem Alonsem během kvalifikace na Velkou cenu Itálie vozů formule 1. Podle něj si o sobě Španěl myslí, že je Bůh, a Magnussen se nemůže dočkat, až Alonso na konci sezóny odejde z F1.
Alonso si myslí, že je Bůh. Nemohu se dočkat, až skončí, říká Magnussen

Alonso a Magnussen se v první šikaně okruhu v Monze dostali do vzájemného souboje, který ovlivnil jejich časy. Oba nakonec vypadli ve druhé části kvalifikace.

Alonso si postěžoval na chování Dána, který naopak z incidentu viní pilota McLarenu. Sportovní komisaři celý incident ponechali bez trestu.

Alonso nechápe Magnussenovo počínání v italské kvalifikaci

Alonso nechápe Magnussenovo počínání v italské kvalifikaci

„Fernando se na výjezdu z Parabolicy záměrně snažil být blízko za mnou. Dokonce i v nájezdu do Parabolicy se záměrně snažil být blízko, aby měl skvělý slipstream a předjel mě do první zatáčky. To je neuctivé,“ myslí si Magnussen.

„Byli jsme skupina asi šesti nebo osmi vozů a na výjezdu z Ascari podle mě Fernando zahříval brzdy, nejel rychle. Já jel rychle, tak jsem jej předjel. On se pak ale z nějakého důvodu pokusil zrychlit a přiblížit se mi místo toho, aby si vytvořil odstup jako to dělají všichni ostatní. Samozřejmě měl pak skvělý vzduchový pytel a myslel si, že mě může do první zatáčky předjet.“

Magnussen nechce spekulovat nad tím, proč to Alonso udělal. Podle něj to bylo „hloupé a zbytečné“.

„Myslel si, že by mohl využít skvělého větrného pytle, předjet mě a pak na tom získat. Nenechám se od něj předjet a obětovat tak vlastní pokus. V žádném případě. Myslí si, že je Bůh, ale ne. Po kvalifikaci za mnou přišel a vysmál se mi do tváře. Naprostá neúcta. Nemohu se dočkat, až skončí,“ řekl Magnussen v reakci na Alonsovo rozhodnutí odejít na konci letošní sezóny z formule 1.

Jsem teď na startovním roštu nejúspěšnější, říká Alonso

Jsem teď na startovním roštu nejúspěšnější, říká Alonso

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Verstappen bude v závodě osamocen, Ricciardo se těší na předjíždění

13:23 | Pérez musí měnit převodovku + 5 míst.
11:09 | Renault má nového sponzora: Verizon Media. Na vozech se objeví také loga propagující Yahoo.
20. září | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
20. září | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10