Alonso si dal zítra za cíl pódium, naděje na vítězství se ale nevzdává

I přes všechna očekávání nedopadla dnešní kvalifikace pro jezdce Ferrari zcela podle jejich představ. Fernando Alonso odstartuje čtvrtý, Felipe Massa pátý.
Alonso si dal zítra za cíl pódium, naděje na vítězství se ale nevzdává

Ferrari v posledních závodech dokazuje, že nepovedený začátek sezony je zapomenut. Po vítězství v Silverstone se očekávalo, že to budou právě vozy italské stáje, které budou red bullům nejblíže. To se potvrdilo ve volných trénincích, nicméně v kvalifikaci se mezi oba týmy probojoval ještě Lewis Hamilton na mclarenu. Fernando Alonso je ale i přesto se svým kvalifikačním kolem spokojen a věří, že v závodě to bude ještě lepší. "S výsledkem jsem spokojen. Jak se v této sezoně už mnohokrát ukázalo, v závodě se nám daří vždycky o něco lépe než v kvalifikaci. Uvidíme, co si pro nás připraví počasí, je předpovídán déšť. Pokud ale bude sucho, máme pětadvacetiprocentní šanci na vítězství. V případě deště to je o něco méně, protože ostatní jsou na mokru lepší než my," odhaduje Španěl.

"Možná se zítra situace otočí, nikdy nevíte. Pořád mám za cíl pódium, ale pokud se naskytne šance na vítězství, nikdo mě nemusí vybízet dvakrát. Z naší pozice nejsme ani překvapení ani zklamaní. Čtvrté místo je víceméně to, co jsme mohli podle včerejších výsledků z tréninků očekávat. Věděli jsme, že je Red Bull o tři, čtyři desetiny před námi a tak tomu skutečně bylo," dodal Alonso.

Naopak Felipe Massa doufal v lepší výsledek a připustil, že byl překvapen, když ho překonal také Lewis Hamilton. "Nemůžu říct, že bych byl spokojený s touto kvalifikací, protože nějaká auta byla rychlejší než naše. U Red Bullu nás to nepřekvapuje, to se ale rozhodně nedá říct o Lewisovi.  Zítra si chceme o nějakou tu příčku polepšit, ale víme, že to nebude lehké. Samozřejmě, kdyby bylo o deset stupňů více, nestěžoval bych si. Trochu jsme zápasili se střední směsí, takže proto jsme použili na konci tu, se kterou jsme jezdili už v Q1. Velkou neznámou pro závod představuje počasí. Auto je nastaveno na maximální možný přítlak, což by nám mělo v případě deště pomoci," řekl Massa.  

Další článek: Rosberg je se svým výkonem před domácím publikem spokojený