Alonso se v Singapuru soustředí na porážku Hamiltona

Fernando Alonso má v boji o jezdecký titul hned několik soupeřů. Soustředí se ale jen na toho nejbližšího, a tím je teď Hamilton.
Alonso se v Singapuru soustředí na porážku Hamiltona

Tři jezdce ve skupině nejbližších Alonsových pronásledovatelů dělí jen dva body. Hamilton, Räikkönen a Vettel mají největší šanci Španěla sesadit.

"Je tu mnoho silných týmů, které stále patří mezi kandidáty, o titul může bojovat pět nebo šest jezdců," hodnotil Alonso. "Lewis je teď druhý, ale od února jsme říkali, že on je ten, koho respektuji asi nejvíce, protože víme, co dokáže v dobrých nebo špatných vozech."

"Co se týče strategie, je téměř nemožné pokrýt pět vozů, protože můžou stavět v boxech v různou dobu. Takže v závodě musíme pokrýt toho jezdce, který je v klasifikaci nejblíž, což je v tuto chvíli Lewis. McLaren vyhrál poslední dva (sic) závody, takže je favorit i tady."

Alonso ovšem věří, že Ferrari dokáže McLaren v Singapuru potrápit, ne-li přímo porazit. "Snad dokážeme zastavit jejich dominanci. Přivezli jsme sem nové díly pro vůz a jsme optimisté, že se nám tady a v dalších dvou závodech bude dařit."

"Uvidíme, jaký výkon podáme v pátek, ale naším cílem je bojovat o pole position a vítězství v tomto závodě. Byli jsme konkurenceschopní v Monaku a Kanadě, což jsou podobné okruhy, takže jsme optimisté. Víme, jak je tu důležitá pole position."

Ani Alonso se pak v Singapuru nevyhnul spekulacím o jezdeckých rošádách, byť se ho netýkají přímo. Hovoří se o výměně jeho týmového kolegy Felipeho Massy.

"Kdokoliv by přišel sem jezdit, by musel respektovat Ferrari, tradici tohoto týmu a skutečnost, že tady pracujeme pro tým, pro červené vozy prioritně," komentoval.

"S Felipem pracuji tři roky a máme velmi dobrý vztah. Pokud se tým rozhodne jmenovat pro příští rok někoho jiného, tak ten jezdec musí být lepší než Felipe. Když se podíváme na všechna ta jména, která jsou v médiích uváděna jako náhradníci, nejsem si jistý, jestli si uvědomujete, kolik toho Felipe ve formuli 1 dokázal ve srovnání s těmi zmíněnými jmény."

Další článek: Kolo v Singapuru s Fernandem Alonsem v simulátoru Ferrari

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10