Alonso se ohradil proti narážkám šéfa Mattiacciho

Dvojnásobnému mistru světa se nelíbily poznámky, které na jeho adresu Marco Mattiacci mezi řádky pronesl.
Alonso se ohradil proti narážkám šéfa Mattiacciho

Fernando Alonso se ohradil vůči komentářům šéfa Ferrari Marca Mattiacciho, který nepřímo zpochybnil Španělovu oddanost a motivaci.

Ferrari tento týden oficiálně potvrdilo Alonsův odchod, načež oznámilo také podpis tříletého kontraktu se Sebastianem Vettelem.

Na páteční tiskové konferenci Mattiacci podotkl, že Ferrari angažovalo Vettela, jelikož je jezdcem s „maximální motivací a oddaností“.

Mattiacci dodal: „Jsem přesvědčený, že s sebou přinese fenomenální zkušenosti, které nasbíral za léta u Red Bullu a nadšení potřebné k tomu, aby prošel jistými obtížnými momenty, které na nás čekají.“

Alonso v rozhovoru po kvalifikaci v Abú Zabí prohlásil, že Ital Vettela angažoval, jen protože vzdal svou snahu udržet si jeho.

„Slyšel jsem ty poznámky a nemyslím si, že byly zrovna dobré,“ řekl Alonso. „Jestli se snažil říct, že nemám motivaci, pak do Ferrari přišel příliš pozdě.“

„Je tu jen několik měsíců a neviděl těch pět let, která jsem tu strávil a jak jsem bojoval v každém závodě.“

„Nejspíš jsem byl příliš starý, když se mě do závodu v Monze snažil oživovat, dál tlačil a tlačil a mluvili jsme a i v poslední chvíli jsme si často volali a napsali spoustu e-mailů, které mám stále v počítači.“

„Zřejmě jsem v tu dobu nebyl tak starý, když jsem ale učinil své rozhodnutí, hádám, že si musel najít jiného jezdce.“

Další článek: Video: Jezdci Ferrari se svezli na horské dráze, Kimi zůstal ledově chladný

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10