Alonso se obává o svojí budoucnost ve formuli 1

Důvodem jsou pravidla pro příští rok.
Fernando Alonso má obavy z dění v zákulisí formule 1, starost mu dělají nová pravidla o rozpočtovém stropu, která prosadila FIA. Španěl otevřeně přiznal, že může nastat jeho konec v tomto sportu.

Na otázku Autosportu, zdá má kvůli současným sporům obavy, jestli bude příští rok ve formuli 1 závodit, Alonso odpověděl: "Ano. Je to velmi znepokojující."

V těchto dnech se Alonso snaží soustředit na nadcházející závod, ale dodal, že neví, jestli nepojede v Monaku naposledy.

"Pokud velké týmy a automobilky odejdou z F1, pak nebudu chtít závodit s malým týmem, protože už to nebude F1 a je tu mnoho jiných závodních sérií. Z mého pohledu je zvláštní, že se nikdo nezamyslel nad tím, jak moc jsme tento sport poškodili v posledních dvou měsících."

"Mít tři nebo čtyři nové týmy a ztratit sedm velkých automobilek, to nedokážu pochopit. A neztratili bychom jen sedm automobilek, ale také deset nejlepších jezdců na světě. Formule 1 by už pak nebyla zajímavá," uvedl.

Alonso navštíví letošní závod 24 hodin v Le Mans, kterého by se v budoucnu rád také zúčastnil. "Doufám, že odjedu více než jeden závod za rok, ale je mi 27, dvakrát jsem byl mistrem světa a rád bych zvítězil i v dalších sériích," dodal.
Další článek: Mosley: Ferrari myslí na sebe, ne na formuli 1

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.