Alonso se letos sveze v renaultu. Řeší se kdy, kde a v jakém

Cyril Abiteboul potvrdil, že se Fernando Alonso letos sveze ve voze Renaultu. Řeší se podrobnosti.

„Jednu věc, kterou mohu říct, je, že má rozhodně zájem o to, aby se vrátil za volant, takže uvidíme,“ řekl Abiteboul, kterého cituje Autosport.

„Vytváříme program a v rámci omezení sportovních pravidel existuje několik možností.“

Renault už dříve potvrdil, že jedná s FIA o možnosti, že by se Alonso zúčastnil testu po Grand Prix Abú Dhabí, který je normálně určen mladým jezdcům.

„Jsou zde možnosti, jako filmovací dny, které jsme dosud nedělali, existuje test po sezóně, který jsem již komentoval, a uvidíme, kam se v tomto ohledu dostaneme. Máme také program s dva roky starým vozem, který můžeme provozovat téměř kdekoliv. Uvidíte ho v akci, ale zatím nemohu říct kde a kdy.“

Třetí titul? To je moc velký cíl, říká Alonso

Třetí titul? To je moc velký cíl, říká Alonso

Renault od návratu do F1 hodně investoval. Abiteboul uvedl, že Alonso byl nadšený z toho, co viděl ve Velké Británii i ve francouzském sídle motorářů ve Viry-Chatillon.

„Mohu vám říct, že na něj všechny změny ve Viry opravdu zapůsobily,“ řekl Abiteboul. „Všichni noví lidé, energie, síla, odhodlání, které je ve Viry, vývoj nové pohonné jednotky pro rok 2022. Je to něco, co je pro nás nesmírně důležité – vidět Fernanda a vidět v jeho očích hrdost a vzrušení. Byl také svědkem všech změn v Enstone.“

Další článek: Nikoho lepšího vybrat nemohli, říká Hamilton o Domenicalim

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.