Alonso se letos sveze v renaultu. Řeší se kdy, kde a v jakém

Cyril Abiteboul potvrdil, že se Fernando Alonso letos sveze ve voze Renaultu. Řeší se podrobnosti.

„Jednu věc, kterou mohu říct, je, že má rozhodně zájem o to, aby se vrátil za volant, takže uvidíme,“ řekl Abiteboul, kterého cituje Autosport.

„Vytváříme program a v rámci omezení sportovních pravidel existuje několik možností.“

Renault už dříve potvrdil, že jedná s FIA o možnosti, že by se Alonso zúčastnil testu po Grand Prix Abú Dhabí, který je normálně určen mladým jezdcům.

„Jsou zde možnosti, jako filmovací dny, které jsme dosud nedělali, existuje test po sezóně, který jsem již komentoval, a uvidíme, kam se v tomto ohledu dostaneme. Máme také program s dva roky starým vozem, který můžeme provozovat téměř kdekoliv. Uvidíte ho v akci, ale zatím nemohu říct kde a kdy.“

Třetí titul? To je moc velký cíl, říká Alonso

Třetí titul? To je moc velký cíl, říká Alonso

Renault od návratu do F1 hodně investoval. Abiteboul uvedl, že Alonso byl nadšený z toho, co viděl ve Velké Británii i ve francouzském sídle motorářů ve Viry-Chatillon.

„Mohu vám říct, že na něj všechny změny ve Viry opravdu zapůsobily,“ řekl Abiteboul. „Všichni noví lidé, energie, síla, odhodlání, které je ve Viry, vývoj nové pohonné jednotky pro rok 2022. Je to něco, co je pro nás nesmírně důležité – vidět Fernanda a vidět v jeho očích hrdost a vzrušení. Byl také svědkem všech změn v Enstone.“

Další článek: Nikoho lepšího vybrat nemohli, říká Hamilton o Domenicalim

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)