Alonso se dokáže přizpůsobit lépe než Räikkönen, říká Pat Fry

Kimi Räikkönen v loňské sezóně nedokázal konkurovat svému týmovému kolegovi a po celou sezónu si stěžoval zejména na přední část vozu.
Alonso se dokáže přizpůsobit lépe než Räikkönen, říká Pat Fry

Pat Fry, který na konci loňského roku odešel z Ferrari, v rozhovoru pro brazilský Totalrace porovnal Alonsa a Räikkönena.

„Byly tam dva problémy,“ řekl Fry. „Prvním bylo, že Fernando je přizpůsobivější. Tím druhým byl fakt, že limity vozu a pneumatik byly zvláště obtížné pro Kimiho styl jízdy.“

Fry říká, že loňská situace u Ferrari nebyla bleskem z čistého nebe. „U McLarenu to bylo stejné,“ pokračuje Fry. „Byl (Räikkönen) hodně citlivý na přední část vozu. Když byli on a Montoya spolu, tak myslím, že jsme měli snad sedm různých druhů zavěšení. Pokud chcete od Kimiho dostat maximum, musíme mu k tomu dát vhodné auto,“ dodal Fry.

 Räikkönen: Je mnoho důvodů, proč mě Alonso porazil

 Räikkönen: Je mnoho důvodů, proč mě Alonso porazil

Další článek: Jak by dopadli při získávání super licence současní jezdci?

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10