Alonso se cítí dobře, rád by to potvrdil v kvalifikaci

V Kanadě je podle Alonsa při hledání nastavení potřeba zaměřit se hlavně na závodní rychlost.
Alonso se cítí dobře, rád by to potvrdil v kvalifikaci

Fernando Alonso (7./10.)

Sedmé a desáté místo, to jsou pozice, na které si zkušený Španěl hájící barvy McLarenu v této sezoně již tak trochu zvykl. Alonso se podle svých slov v trénincích cítil dobře. V sobotu by na to chtěl navázat. 

„Bylo to docela pozitivní. Vůz se hned v prvním tréninku choval dobře, v tom druhém jsme se zaměřovali hlavně na nastavení a delší jízdy. Myslím, že jsme spokojení. Vůz se zdá být konkurenceschopný, takže teď bychom to rádi potvrdili v kvalifikaci.

Na tomto okruhu je potřeba zaměřit se hlavně na závodní rychlost. Dá se tu přejíždět, proto je nedělní rychlost klíčová. Nemá smysl zaměřovat se hlavně na kvalifikaci. Přesto myslím, že postup do první desítky není nemožný.

Co se vyvážení týče, neměli jsme žádné větší potíže. Nastavení jsme skoro neměnili, jen jsme provedli pár testů nových aerodynamických prvků. Nyní se podíváme na nasbíraná data a vůz optimalizujeme.

Na hyperměkkých pneumatikách jsem se projel jen v prvním tréninku. Je těžké říct, jaké vlastně jsou. Možná je to trochu lepší, než se čekalo, příliš se nedrolí. Na jedno kolo jde jednoznačně o nejrychlejší pneu.

Závod bude zajímavý, pár lidí pojede jen na jednu zastávku, jiní využijí hyperměkké a pojedou na dvě. To nahrává kreativnímu přístupu ke strategiím, uvidíme, jak nám to vyjde,“ prohlásil Alonso.  

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Ferrari má po trénincích co zlepšovat