Alonso se cítí dobře, rád by to potvrdil v kvalifikaci

V Kanadě je podle Alonsa při hledání nastavení potřeba zaměřit se hlavně na závodní rychlost.
Alonso se cítí dobře, rád by to potvrdil v kvalifikaci

Fernando Alonso (7./10.)

Sedmé a desáté místo, to jsou pozice, na které si zkušený Španěl hájící barvy McLarenu v této sezoně již tak trochu zvykl. Alonso se podle svých slov v trénincích cítil dobře. V sobotu by na to chtěl navázat. 

„Bylo to docela pozitivní. Vůz se hned v prvním tréninku choval dobře, v tom druhém jsme se zaměřovali hlavně na nastavení a delší jízdy. Myslím, že jsme spokojení. Vůz se zdá být konkurenceschopný, takže teď bychom to rádi potvrdili v kvalifikaci.

Na tomto okruhu je potřeba zaměřit se hlavně na závodní rychlost. Dá se tu přejíždět, proto je nedělní rychlost klíčová. Nemá smysl zaměřovat se hlavně na kvalifikaci. Přesto myslím, že postup do první desítky není nemožný.

Co se vyvážení týče, neměli jsme žádné větší potíže. Nastavení jsme skoro neměnili, jen jsme provedli pár testů nových aerodynamických prvků. Nyní se podíváme na nasbíraná data a vůz optimalizujeme.

Na hyperměkkých pneumatikách jsem se projel jen v prvním tréninku. Je těžké říct, jaké vlastně jsou. Možná je to trochu lepší, než se čekalo, příliš se nedrolí. Na jedno kolo jde jednoznačně o nejrychlejší pneu.

Závod bude zajímavý, pár lidí pojede jen na jednu zastávku, jiní využijí hyperměkké a pojedou na dvě. To nahrává kreativnímu přístupu ke strategiím, uvidíme, jak nám to vyjde,“ prohlásil Alonso.  

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (10) Další článek: Ferrari má po trénincích co zlepšovat
23:48 | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
23:25 | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.
19:54 | Sebastian Vettel musí před stewardy. Nezpomalil během červených vlajek v prvním tréninku.
19:11 | McLaren nebude příští rok závodit v IndyCar. Zatím nevylučuje, že by jel s Alonsem Indy 500, ale celou sezónu podle Browna ne. Není připravený.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10