Alonso se chystá na Indy 500 a vylučuje start v dalších letech

Fernando Alonso se chystá na svůj třetí (respektive druhý) start ve staré cihelně.
Alonso se chystá na Indy 500 a vylučuje start v dalších letech

V Indianapolis začínají tréninky na letošní odložený ročník závodu 500 mil Indianapolis.

Fernando Alonso jel v Indy 500 zatím dvakrát v barvách McLarenu. V roce 2017 kvůli tomu vynechal GP Monaka a v kvalifikaci i závodě se mu nevedlo špatně. Pak ale přišla porucha motoru Honda. V roce 2019 se nekvalifikoval.

Letos má Alonso výhodu. Nastoupí za tým, který vznikl spojením McLarenu a týmu Schmidt-Peterson. V týmu jsou tak „zkušenosti“ a dosavadní výsledky ukazují, že v Indycar rozhodně nehraje druhé housle a to ani na oválech.  

Pro Alonsa to bude třetí a na delší dobu poslední účast v Indy 500. Příští rok se nejméně na dva roky vrací do formule 1, kde bude jezdit za Renault.

„Přistupuji k závodu s vědomím, že příští rok se nebude možné zúčastnit,“ řekl Alonso. „Příští rok nebudu s McLarenem ve F1, takže to nebude fungovat. Vím, že minimálně dva roky tady nebudu.“

Úspěch McLarenu v IndyCar? Tým táhne vpřed dravé mladí

Úspěch McLarenu v IndyCar? Tým táhne vpřed dravé mladí

„Podívejte, takhle to je v tuto chvíli. Jsem připraven si tuto akci užít, připravit se, dát do toho to nejlepší a pomoci týmu, jak jen budu moci. Uvidíme v budoucnosti, jaké jsou možnosti.“

„Doufám, že tento rok budeme dostatečně konkurenceschopní, abychom bojovali o vítězství. V tuto chvíli, než začnou tréninky, jsme optimističtí, stejně jako loni. Musíme se počkat, až uvidíme, jaké tempo máme.“

Alonso se v Indy 500 snaží získat tzv. trojitou korunu. Také tři nejslavnější závody letos zasáhla pandemie koronaviru. V Monaku se nejelo vůbec a Indy 500 a 24 hodin Le Mans musely být odloženy a pojedou se bez diváků.

„Kouzlem Indy 500 byli fanoušci, kteří jsou zde velmi blízko. V Daytoně a Sebringu byl také hodně úzký kontakt s fanoušky, kteří mi budou chybět, i když nebudu muset utíkat od selfies, když chci jít na záchod,“ směje se Alonso. 

Další článek: Týmy McLaren a Williams se stáhly z boje proti Racing Pointu

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)