Alonso se chybou připravil o první řadu

Vyjetí mimo trať ve čtvrté zatáčce ho prý stálo přibližně osm desetin sekundy. Sezonu 2013 tak Alonso stráví bez jediného startu z první řady. [AKTUALIZOVÁNO]
Alonso se chybou připravil o první řadu

Kvalifikace zkrátka nejsou silnou stránkou Ferrari. Fernando Alonso se naposledy v první řadě kvalifikoval loni v rámci Velké ceny Německa. Získal pole position a závod posléze vyhrál. V závodních víkendech z poslední doby se piloti Ferrari pohybovali kolem konce první desítky. I třetí místo je proto ve světle této situace pozitivním výsledkem. 

"Ve čtvrté zatáčce jsem se dostal mimo trať. Šel jsem hodně pozdě na brzdy a přestřelil zatáčku, hrozně to klouzalo. Na dráhu jsem se vrátil s osmidesetinovou ztrátou. Moje rychlost nestačila na pole position, na druhé místo by to ale vyšlo. Zkrátka jsem nezajel zcela čisté kolo. 

Zítra by nám nejvíce sedlo proměnlivé počasí. Vzhledem k tomu, jak rychle se mění počasí a jaká je předpověď, by to mohla být zábava. Víme, že na mokru jsme trochu silnější. Doufali jsme, že se letos dočkáme nějakých mokrých závodů. 

Z kvalifikací mám smíšené pocity. Jsem rád, že jsem konečně na roštu vysoko. V posledních několika velkých cenách jsme se pohybovali mezi sedmým a desátým místem, což není ideální. Celkově jsem ale dnes spokojen," prohlásil Alonso.

Felipe Massa se před domácími fanoušky předvedl devátým místem. Rodák ze Sao Paula v neděli absolvuje svůj poslední závod v barvách Ferrari. Prakticky celá dosavadní kariéra Massy byla spjata se Scuderií. Se svým dlouholetým zaměstnavatelem se chce rozloučit v co nejlepším světle. 

"Tuto kvalifikaci zkomplikovalo zejména proměnlivé počasí. V několika momentech silný déšť úplně ustal a stalo se snad všechno možné! Se svým kolem nejsem spokojen. Věřte mi, že jsem doufal ve víc. Ztratil jsem čas ve druhém a třetím sektoru. V některých částech trati jsem se dostával do aquaplaningu a neměl jsem přilnavost. Jsem zklamán z toho, kolik pozic jsem kvůli tomu ztratil. Teď se můžeme soustředit akorát na to, aby se nám povedl závod.

Očekáváme, že bude pršet, ale musíme být připraveni na všechny eventuality. Na suché trati jsme neodjeli více než jedno kolo. Bezpochyby se bude jednat o vzrušující závod pro jezdce i fanoušky. Veškerá energie, kterou vysílají, pro mě představuje motivaci navíc. Bude to pro mě velmi důležitý den," řekl Massa.

Další článek: McLaren se v kvalifikaci blýskl pouze nehodou Péreze

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10