Alonso se chce vrátit do boje pódii v Číně a Bahrajnu

Fernando Alonso ztrácí po dvou závodech 22 bodů na vedení v šampionátu, ale věří, že je díky výkonnosti vozu v dobré pozici, a plánuje návrat na přední pozice.
Alonso se chce vrátit do boje pódii v Číně a Bahrajnu

Španělský závodník je v paradoxní situaci, zatímco loni po dvou závodech šampionát vedl s pomalým vozem, letos má mnohem lepší techniku a nemalou ztrátu. Je přesvědčený, že ji dokáže smazat. Pokusí se o to ještě před návratem formule 1 do Evropy.

"Cílem je získat více než loni," cituje Alonsa Autosport. "V Číně a Bahrajnu jsme loni byli devátí a sedmí, takže letos bude relativně snadné být lepší. A pokud do Evropy dojedeme se třemi pódii, zvedne nám to morálku."

V čele obou šampionátů je teď znovu vítěz posledních tří šampionátů, tedy Vettel s Red Bullem. Pilotovi Ferrari to ale starost nedělá.

"Nemyslím, že byl Red Bull nějak zvlášť působivý," hodnotil výkony konkurence. "V Austrálii dominovali všem jízdám a měli působivou rychlost, v Malajsii jsme věděli, že mají problémy s degradací, a ve skutečnosti s nimi Mercedes bojoval až do konce. Takže si myslím, že jsme mohli být na pódiu."

"První dva závody byly velmi nestálé a zatím pořádně nevíme, jak si jednotlivé vozy stojí. Zatím jsme neviděli ničí potenciál v kvalifikaci a nevěděli jsme, jak na tom jsme."

Další článek: Změnu pneumatik by vetovaly Ferrari a Lotus