Alonso se během testů „zabydlel“ u WTR

Fernando Alonso se spolu s týmem Wayne Taylor Racing připravuje na svoji druhou čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně v kariéře. Španělský dvojnásobný mistr světa formule 1 se o minulém víkendu kromě prototypu Cadillac seznamoval také s prostředím nové stáje, kde se podle vlastních slov již cítí komfortně.
Alonso se během testů „zabydlel“ u WTR

Alonso se na konci ledna podruhé za sebou zúčastní čtyřiadvacetihodinového závodu v Daytoně, tentokráte však místo Ligieru JS P217 stáje United Autosports usedne do prototypu Cadillac DPi-V.R #10 úspěšného zámořského týmu Wayne Taylor Racing, který v Daytoně zvítězil naposledy v roce 2017.

Španělský pilot se bude během závodu za volantem střídat se svým týmovým kolegou z WEC a dalším bývalým pilotem formule 1 Kamujem Kobajašim a se stálými jezdci týmu v šampionátu IMSA WSC Jordanem Taylorem a Rengerem van der Zandem.

Sedmatřicetiletý rodák z Ovieda má po testech optimistickou náladu. Jeho vůz byl nejrychlejší ve dvou ze sedmi testovacích session.

Během testů v Daytoně byly nejrychlejší prototypy Mazda

Během testů v Daytoně byly nejrychlejší prototypy Mazda

„Všechno proběhlo v pořádku, měli jsme hladký testovací víkend,“ řekl Alonso pro Autosport.

„Poprvé jsem řídil Cadillac a zároveň jsem se poprvé potkal s týmem. Absolvoval jsem seat-fitting, zjistil jsem něco o filozofii týmu a vše proběhlo hladce.“

„Je to skvělý tým plný skvělých lidí a já se v autě cítil velmi dobře hned od začátku,“ vyjádřil se pochvalně na adresu Wayne Taylor Racing Fernando Alonso.

Alonso se s tratí v Daytoně seznámil již loni, což nyní považuje za výhodu.

„Trať znám již z loňska, což je pro mě výhoda. Mohl jsem se plně koncentrovat na to, jak funguje tým a jak chce absolvovat testování.“

„Myslím, že se nám na autě podařilo udělat několik vylepšení. Naučili jsme se několik věcí, což budeme moci využít později i v závodě.“

Španělský jezdec před závodem věří v sílu svého týmu, zároveň ovšem před dlouhým a nevyzpytatelným vytrvalostním kláním krotí případná vysoká očekávání.

„Máme silný tým, všichni jezdci jsou dostatečně zkušení a rychlí na to, aby na trati konzistentně drželi vysoké tempo. Je to velmi dlouhý závod a pro vítězství se také v náš prospěch musí sejít několik faktorů. Mnoho různých okolností rozhodne o tom, kdo vyhraje.“

Kobajaši chce vyhrát

Po boku Fernanda Alonsa se své první čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně zúčastní Japonec Kamuj Kobajaši. Alonsův týmový kolega z týmu Toyota působí před blížícím se závodem více sebevědoměji.

„Celý tým velmi dobře spolupracuje. Víme, co musíme udělat,“ uvedl japonský jezdec.

„Každý z nás je pro takovýto závod dostatečně zkušený. Díky našim zkušenostem budeme spolupracovat a jeden díky druhému zrychlíme.“

„Máme nějaké domácí úkoly pro to, abychom se vrátili ještě silnější. Naším cílem je vyhrát.“

Foto: Wayne Taylor Racing

Další článek: Wehrlein se chystá na svůj debut ve formuli E a věří Mahindře

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen