Alonso se během testů „zabydlel“ u WTR

Fernando Alonso se spolu s týmem Wayne Taylor Racing připravuje na svoji druhou čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně v kariéře. Španělský dvojnásobný mistr světa formule 1 se o minulém víkendu kromě prototypu Cadillac seznamoval také s prostředím nové stáje, kde se podle vlastních slov již cítí komfortně.
Alonso se během testů „zabydlel“ u WTR

Alonso se na konci ledna podruhé za sebou zúčastní čtyřiadvacetihodinového závodu v Daytoně, tentokráte však místo Ligieru JS P217 stáje United Autosports usedne do prototypu Cadillac DPi-V.R #10 úspěšného zámořského týmu Wayne Taylor Racing, který v Daytoně zvítězil naposledy v roce 2017.

Španělský pilot se bude během závodu za volantem střídat se svým týmovým kolegou z WEC a dalším bývalým pilotem formule 1 Kamujem Kobajašim a se stálými jezdci týmu v šampionátu IMSA WSC Jordanem Taylorem a Rengerem van der Zandem.

Sedmatřicetiletý rodák z Ovieda má po testech optimistickou náladu. Jeho vůz byl nejrychlejší ve dvou ze sedmi testovacích session.

Během testů v Daytoně byly nejrychlejší prototypy Mazda

Během testů v Daytoně byly nejrychlejší prototypy Mazda

„Všechno proběhlo v pořádku, měli jsme hladký testovací víkend,“ řekl Alonso pro Autosport.

„Poprvé jsem řídil Cadillac a zároveň jsem se poprvé potkal s týmem. Absolvoval jsem seat-fitting, zjistil jsem něco o filozofii týmu a vše proběhlo hladce.“

„Je to skvělý tým plný skvělých lidí a já se v autě cítil velmi dobře hned od začátku,“ vyjádřil se pochvalně na adresu Wayne Taylor Racing Fernando Alonso.

Alonso se s tratí v Daytoně seznámil již loni, což nyní považuje za výhodu.

„Trať znám již z loňska, což je pro mě výhoda. Mohl jsem se plně koncentrovat na to, jak funguje tým a jak chce absolvovat testování.“

„Myslím, že se nám na autě podařilo udělat několik vylepšení. Naučili jsme se několik věcí, což budeme moci využít později i v závodě.“

Španělský jezdec před závodem věří v sílu svého týmu, zároveň ovšem před dlouhým a nevyzpytatelným vytrvalostním kláním krotí případná vysoká očekávání.

„Máme silný tým, všichni jezdci jsou dostatečně zkušení a rychlí na to, aby na trati konzistentně drželi vysoké tempo. Je to velmi dlouhý závod a pro vítězství se také v náš prospěch musí sejít několik faktorů. Mnoho různých okolností rozhodne o tom, kdo vyhraje.“

Kobajaši chce vyhrát

Po boku Fernanda Alonsa se své první čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně zúčastní Japonec Kamuj Kobajaši. Alonsův týmový kolega z týmu Toyota působí před blížícím se závodem více sebevědoměji.

„Celý tým velmi dobře spolupracuje. Víme, co musíme udělat,“ uvedl japonský jezdec.

„Každý z nás je pro takovýto závod dostatečně zkušený. Díky našim zkušenostem budeme spolupracovat a jeden díky druhému zrychlíme.“

„Máme nějaké domácí úkoly pro to, abychom se vrátili ještě silnější. Naším cílem je vyhrát.“

Foto: Wayne Taylor Racing

Další článek: Wehrlein se chystá na svůj debut ve formuli E a věří Mahindře

19:42 | FIA opět řeší porušení protokolů: Leclerc a Bottas se mezi závody vrátili domů. To sice mohou, ale musí zůstat ve své bublině. Oba budu upozorněni. Oba se také brání, že neudělal nic špatného (Leclerc například absolvoval dva testy).
18:10 | Albon řekl, že by předjetí Hamiltona udělal znovu úplně stejně.
17:18 | Ferrari přivezlo nové přední křídlo a podlahu. Možná stihne ještě dopravit i nové zadní křídlo.
16:16 | Konečně něco užitečného... F1 testuje grafiku, ve které je přepis rádiové komunikace s jezdcem....

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10