Alonso s penalizací, Button se raduje ze zlepšení

Alonso se v trénincích trápil, jiskru naděje pro McLaren vykřesal ve druhém tréninku Button.
Alonso s penalizací, Button se raduje ze zlepšení

Fernando Alonso (22./12.)

Španěl nezažil příliš dobrý vstup do Velké ceny Belgie, když po problémech s únikem vody v prvním tréninku odjel pouhá tři kola. Odpoledne byl už aktivnější a obsadil dvanácté místo.

Kvůli výměně pohonné jednotky čeká Fernanda Alonsa penalizace 35 míst na roštu Velké ceny Belgie.

„Samozřejmě to není ideální vstup do víkendu, když odjedete s novou pohonnou jednotkou pouhá tři kola a musíte ji vyměnit, což pro nás znamená penalizaci,“ říká Alonso.

„Vždy je ale lepší, když k tomu dojde v tréninku než v závodě. A ještě horší je, když zrovna jedete na bodované pozici. Podívejme se na to z té lepší stránky - poučíme se z našich chyb a ujistíme se, aby se podobné události nestaly v budoucnu.“

„Nedělní závod budeme startovat z chvostu pole, udělám ale maximum, abych získal pozice. Očekávám, že Lewis (Hamilton), který bude startovat vedle mě, bude rychlejší než já, takže se za něj zkusím zavěsit a snad se s jeho pomocí probojuji startovním polem!“

Jenson Button (18./9.)

První trénink byl pro McLaren náročný také z pohledu Jensona Buttona. I pro Brita byly pak odpolední jízdy pozitivnější.

„Nakonec jsme dnes dosáhli velkého zlepšení. Po změně nastavení po náročném ranním tréninku jsme se odpoledne ve druhém tréninku výrazně zlepšili,“ hodnotí Button.

„V důsledku toho se nám podařilo dosáhnout vyvážení, stále je zde však prostor pro zlepšení. Naše dlouhé jízdy byly slušné, vypadali jsme celkem konkurenceschopně v porovnání s vozy, se kterými běžně závodíme. A v dlouhých jízdách jsme byli rychlejší než Kimi (Räikkönen), což je hezké vidět.“

„Dostat se do Q3 je pro nás v sobotu vždy cílem, důležitější ale je, co se stane v neděli. Na Hockenheimu jsem se nedostal do Q3, přesto jsem dojel osmý. Tady ve Spa je předjíždění jednodušší než na většině okruhů, takže jsem z pohledu závodu optimistický.“

„Obvykle tu není tak horko, ale v závodě to zamíchá pořadím, což by pro nás mohlo být také dobré.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Pátek ve Spa – nejen další testy svatozáře

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen