Alonso s penalizací, Button se raduje ze zlepšení

Alonso se v trénincích trápil, jiskru naděje pro McLaren vykřesal ve druhém tréninku Button.
Alonso s penalizací, Button se raduje ze zlepšení

Fernando Alonso (22./12.)

Španěl nezažil příliš dobrý vstup do Velké ceny Belgie, když po problémech s únikem vody v prvním tréninku odjel pouhá tři kola. Odpoledne byl už aktivnější a obsadil dvanácté místo.

Kvůli výměně pohonné jednotky čeká Fernanda Alonsa penalizace 35 míst na roštu Velké ceny Belgie.

„Samozřejmě to není ideální vstup do víkendu, když odjedete s novou pohonnou jednotkou pouhá tři kola a musíte ji vyměnit, což pro nás znamená penalizaci,“ říká Alonso.

„Vždy je ale lepší, když k tomu dojde v tréninku než v závodě. A ještě horší je, když zrovna jedete na bodované pozici. Podívejme se na to z té lepší stránky - poučíme se z našich chyb a ujistíme se, aby se podobné události nestaly v budoucnu.“

„Nedělní závod budeme startovat z chvostu pole, udělám ale maximum, abych získal pozice. Očekávám, že Lewis (Hamilton), který bude startovat vedle mě, bude rychlejší než já, takže se za něj zkusím zavěsit a snad se s jeho pomocí probojuji startovním polem!“

Jenson Button (18./9.)

První trénink byl pro McLaren náročný také z pohledu Jensona Buttona. I pro Brita byly pak odpolední jízdy pozitivnější.

„Nakonec jsme dnes dosáhli velkého zlepšení. Po změně nastavení po náročném ranním tréninku jsme se odpoledne ve druhém tréninku výrazně zlepšili,“ hodnotí Button.

„V důsledku toho se nám podařilo dosáhnout vyvážení, stále je zde však prostor pro zlepšení. Naše dlouhé jízdy byly slušné, vypadali jsme celkem konkurenceschopně v porovnání s vozy, se kterými běžně závodíme. A v dlouhých jízdách jsme byli rychlejší než Kimi (Räikkönen), což je hezké vidět.“

„Dostat se do Q3 je pro nás v sobotu vždy cílem, důležitější ale je, co se stane v neděli. Na Hockenheimu jsem se nedostal do Q3, přesto jsem dojel osmý. Tady ve Spa je předjíždění jednodušší než na většině okruhů, takže jsem z pohledu závodu optimistický.“

„Obvykle tu není tak horko, ale v závodě to zamíchá pořadím, což by pro nás mohlo být také dobré.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Pátek ve Spa – nejen další testy svatozáře

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10