Alonso s di Restou v Daytoně? Rodí se hvězdná sestava United Autosport

Ex – pilot formule 1 a jezdec Mercedesu v DTM Paul di Resta absolvuje lednovou čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně s týmem United Autosport. Jeho týmovým kolegou by mohl v USA být i Fernando Alonso.
Alonso s di Restou v Daytoně? Rodí se hvězdná sestava United Autosport

United Autosport je britský závodní tým se sídlem v Garforthu, který založil současný šéf McLarenu Zak Brown s bývalým závodníkem Richardem Deanem. V sezóně 2017 působí tato stáj v evropské Le Mans Series, kde nasazuje dva Ligiery JS P3 do třídy LMP 3 a jeden prototyp Ligier JS P217 do třídy LMP 2.

Tým United Autosport se letos zúčastnil i čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans, kde skončil na pátém místě absolutně a na čtvrtém ve třídě LMP 2. Stálou posádku Ligieru JSP217 v této sezóně tvoří Američan William Owen, Švýcar Hugo de Sadeleer a bývalý portugalský pilot Audi v LMP 1 Filipe Albuquerque.

V Daytoně plánuje Zak Brown nasadit hned dva Ligiery do vrcholné kategorie P (společná třída šampionátu IMSA WSC pro vozy LMP 2 a DPi). Je již jisté, že jedním z šesti jezdců týmu pro závod konaný od roku 1962 bude bývalý pilot F1 a DTM Paul di Resta. V Daytoně se v barvách United Autosport rovněž objeví William Owen, Phil Hanson a junior McLarenu Lando Norris.

Jako pátý jezdec by tuto čtveřici mohl doplnit Fernando Alonso. Ambicí španělského dvojnásobného mistra světa F1 je vyhrát Le Mans a závod v Daytoně by tak pro něj byl ideální přípravou. Podle některých zdrojů je Alonsova účast v „Rolex 24 At Daytona 2018“ již na osmdesát procent jistá.

Možnost Alonsova startu v Daytoně za United Autosport nevyloučil ani samotný Zak Brown.

„Nyní se soustředíme na udržení Fernanda u McLarenu, což je na dobré cestě. Poté se budeme bavit o dalších aktivitách,“ řekl pro sportscar365.com Brown ještě před oficiální oznámením Alonsova setrvání u britské stáje v F1.

„Chce se (Alonso) zúčastnit Le Mans, účast v Indy 500 je pro příští rok vyloučena. Nejdříve vyřešíme jeho budoucnost v F1 a pak se budeme soustředit na další závody, kterých se Fernando i my budeme chtít zúčastnit,“ doplnil šéf McLarenu.

Pokud se Alonso lednového závodu v Daytoně skutečně zúčastní, bude se jednat o jeho debut na poli sportscar.

Buttona v Daytoně neuvidíme

Dlouho se spekulovalo o tom, že se čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně zúčastní i mistr světa F1 z roku 2009 Jenson Button. Z Britovi účasti však nakonec sešlo.

Jméno Jensona Buttona bylo spojováno jednak s Brownovým United Autosport a také s týme Rogera Penskeho, který se v roce 2018 vrátí na scénu sportscar s prototypy Acura ARX-05 třídy DPi.

„Jenson pro nás nepojede,“ řekl Brown. „Myslel jsem, že pojede za Penskeho. Nevím, co se tam stalo.“

V sezóně 2018 nakonec Jenson Button zřejmě zakotví v populární japonské sérii SuperGT.

Závod Rolex 24 At Daytona odstartuje novou sezónu šampionátu IMSA WeatherTech Sportscar Championschip 27. a 28. ledna 2018. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: FIA otestuje v Austinu speciální biometrické rukavice

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00