Alonso: Red Bull vyhrával moc snadno, teď je pro něj těžké prohrávat

Fernando Alonso popíchl konkurenční Red Bull Racing kvůli tlaku, který vyvíjí na Pirelli, aby změnilo letošní pneumatiky.
Alonso: Red Bull vyhrával moc snadno, teď je pro něj těžké prohrávat

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz nedávno prohlásil, že formule 1 už nejsou závody, ale soutěž ve správě pneumatik.

Když byl Alonso požádán o komentář, odpověděl: "Je to spíš otázka na ně, oni tohle řekli. V Barceloně to byl dobrý závod, ne tolik pro některé naše soupeře."

"Někteří tyto soupeři tvrdí, že mají super auto, ale poslední tři pole position získalo jiné auto, když jsou pneumatiky nové. Když několik let vyhráváte moc snadno, je těžké některé závody prohrát."

Pirelli ale čelí tlaku ze všech stran, takže zatím ani nerozhodlo, jak přesně pneumatiky upraví. "Až budeme přesně vědět, jaké budou mít vlastnosti, a zřejmě na nich budeme muset nejdříve závodit, tak budeme mít jasnější představu. Z pohledu Ferrari se o pneumatiky moc nestaráme, máme před sebou důležitý závod tento víkend a víme, že pneumatiky jsou stejné pro všechny."

Tím důležitým závodem je samozřejmě Monako a Španěl je ve vztahu k němu optimista. "V posledních několika letech jsme tu získali dvě pódia, měli bychom být znovu konkurenceschopní a já doufám v dobrý výsledek. Můžeme očekávat, že Mercedes, který byl na pole position v posledních třech závodech, tu bude znovu velmi silný. Vzpomeňte si, že tu loni byli na pole position s Michaelem, i když o ni přišli kvůli penalizaci."

"Víme, jak těžké je tu předjíždění, takže to z nich možná dělá favority. Ale nesmíme zapomínat na svůj hlavní cíl, což je šampionát, a v tomto boji jsou před námi Vettel a Räikkönen. Takže pokud má Mercedes vyhrát jeden závod, třeba tenhle, my se musíme soustředit na to, abychom dojeli před ostatními."

Pokud by Alonso v Monaku vyhrál, byl by prvním, komu se to podařilo se třemi různými týmy.

Další článek: Button nechce dlouhodobé závazky, aby mohl kdykoliv odejít

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00