Alonso: Red Bull vyhrával moc snadno, teď je pro něj těžké prohrávat

Fernando Alonso popíchl konkurenční Red Bull Racing kvůli tlaku, který vyvíjí na Pirelli, aby změnilo letošní pneumatiky.
Alonso: Red Bull vyhrával moc snadno, teď je pro něj těžké prohrávat

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz nedávno prohlásil, že formule 1 už nejsou závody, ale soutěž ve správě pneumatik.

Když byl Alonso požádán o komentář, odpověděl: "Je to spíš otázka na ně, oni tohle řekli. V Barceloně to byl dobrý závod, ne tolik pro některé naše soupeře."

"Někteří tyto soupeři tvrdí, že mají super auto, ale poslední tři pole position získalo jiné auto, když jsou pneumatiky nové. Když několik let vyhráváte moc snadno, je těžké některé závody prohrát."

Pirelli ale čelí tlaku ze všech stran, takže zatím ani nerozhodlo, jak přesně pneumatiky upraví. "Až budeme přesně vědět, jaké budou mít vlastnosti, a zřejmě na nich budeme muset nejdříve závodit, tak budeme mít jasnější představu. Z pohledu Ferrari se o pneumatiky moc nestaráme, máme před sebou důležitý závod tento víkend a víme, že pneumatiky jsou stejné pro všechny."

Tím důležitým závodem je samozřejmě Monako a Španěl je ve vztahu k němu optimista. "V posledních několika letech jsme tu získali dvě pódia, měli bychom být znovu konkurenceschopní a já doufám v dobrý výsledek. Můžeme očekávat, že Mercedes, který byl na pole position v posledních třech závodech, tu bude znovu velmi silný. Vzpomeňte si, že tu loni byli na pole position s Michaelem, i když o ni přišli kvůli penalizaci."

"Víme, jak těžké je tu předjíždění, takže to z nich možná dělá favority. Ale nesmíme zapomínat na svůj hlavní cíl, což je šampionát, a v tomto boji jsou před námi Vettel a Räikkönen. Takže pokud má Mercedes vyhrát jeden závod, třeba tenhle, my se musíme soustředit na to, abychom dojeli před ostatními."

Pokud by Alonso v Monaku vyhrál, byl by prvním, komu se to podařilo se třemi různými týmy.

Další článek: Button nechce dlouhodobé závazky, aby mohl kdykoliv odejít

9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00