Alonso: Red Bull je teď těžko k poražení, takže dnes musíme být spokojeni

Španěl dosáhl v Koreji na letošní deváté pódiové umístění, ani to mu ale nestačilo, aby se udržel ve vedení šampionátu. Felipe Massa zaznamenal další povedený výkon a dojel si pro čtvrté místo. AKTUALIZOVÁNO
Alonso: Red Bull je teď těžko k poražení, takže dnes musíme být spokojeni

Fernando Alonso odstartoval do Velké ceny Koreje ze čtvrté pozice a během prvního kola si dokonce o jednu příčku polepšil. Na boj o vítězství ale pomýšlet nemohl, neboť po celou dobu závodu byl rozdíl mezi ním a oběma red bully poměrně veliký. Pod šachovnicovým praporkem nakonec projel jako třetí se ztrátou čtrnácti vteřin na vítězného Sebastiana Vettela a osmi vteřin na druhého Marka Webbera. Tím pádem také přišel o vedení v šampionátu. Na průběžném prvním místě jej vystřídal právě Sebastian Vettel z Red Bullu.   

"Myslím si, že s naším dnešním výkonem musíme být spokojeni. Skončili jsme na třetím a čtvrtém místě za Red Bullem, který je momentálně těžko k poražení, a v Poháru konstruktérů jsme přeskočili McLaren, což jsme ještě před dvěma nebo třemi dny neočekávali," říká Alonso.

Španěl ve službách Ferrari víceméně celou sezonu tahá za kratší konec a k tomu, aby se udržel v boji o titul, potřebuje bezpochyby rychlejší vůz.

"Není to nic nového. Posledních pět let mé kariéry bylo jako tento. Jsem na tu situaci zvyklý. Pokaždé jsme na limitu, ale to nám vyhovuje. Když jsme pod tlakem, tak získáme z vozu maximum. V posledních čtyřech závodech potřebujeme získat o sedm bodů více než Sebastian. Bude to těžké, ale věříme, že to můžeme dokázat. Potřebujeme jen udělat poslední malý krůček, abychom byli stejně konkurenceschopní jako Red Bull. Čekají nás čtyři krásné závody do konce," věří dvojnásobný mistr světa.  

Také v Koreji navázal Felipe Massa na své výsledky z posledních závodů, když po bezchybném výkonu vybojoval čtvrtou příčku. A s největší pravděpodobností z toho mohlo být ještě o něco lepší umístění, ale vzhledem k tomu, že na rozdíl od Alonsa se jej boj o letošní titul netýká, rozhodl se na svého týmového kolegu během závodu neútočit.

"Po Suzuce byl toto pro mě další fantastický závod. Podařilo se mi jet ve skvělém tempu od začátku do konce a dostat z vozu 100%," pochvaluje si Massa.

"Bylo důležité předjet Kimiho a poté Hamiltona, protože od té doby jsem si mohl jet svým tempem. Před koncem jsem se dotáhl na Fernanda, ale nikdy nepřicházelo v úvahu, abych na něj zaútočil: vím, jak důležitý je v boji o titul každičký bod. Celý tým se snaží co nejvíc pomoct Fernandovi a já tu jsem pro něho, stejně tak jako je i tým," opakuje Brazilec.

Po nepřesvědčivém vstupu do sezony získal Massa v kokpitu znovu sebevědomí a podotýká, že nyní si se svým vozem rozumí daleko lépe. Jistou zásluhu na tom má i skutečnost, že přestal přemýšlet nad svou budoucností v F1 a začal se soustředit čistě na samotné závodění: "Možná tu stále hrál nějakou roli tlak, který byl na mě vyvíjen ve vztahu k mé budoucnosti: ale v jistou chvíli jsem si řekl, že bych na to už neměl více myslet, a tento přístup mi pravděpodobně pomohl."

 

Diskuze (196) Další článek: Rozhodl start, Vettel ho měl dobrý, Webber průměrný
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00