Alonso: Red Bull je favoritem všude, potřebujeme štěstí

Fernando Alonso má stále největší obavy z Red Bullu. Pokud má v boji o šampionát uspět, potřebuje štěstí jako v uplynulých závodech.
Alonso: Red Bull je favoritem všude, potřebujeme štěstí

"Red Bull je favoritem na všech okruzích," řekl. "Letošnímu šampionátu dominují. Ve všech kvalifikacích byli velmi silní, v 90 procentech případů stáli v první řadě. My očekáváme, že to bude velmi těžký soupeř, velmi silný bude také McLaren."

Do čela šampionátu se Alonso posunul v Koreji díky odpadnutí obou vozů Red Bullu a přiznal, že štěstí či smůla budou hrát významnou roli v konečném výsledku šampionátu.

"Když máte špatný víkend, můžete velmi snadno skončit na pátém nebo šestém místě, protože jsou tu čtyři nebo pět konkurenceschopných vozů, které budou bojovat na špičce. Takže nám jde o to, abychom odvedli maximum, pak se uvidí. K soupeřům máme velký respekt a víme, že je Red Bull velmi, velmi silný."

"My musíme udělat maximum, maximálně využít potenciál našeho vozu, stejně jako v minulých závodech. Snad také budeme mít štěstí jako v posledních závodech, protože víme, že štěstí je v každém výsledku důležitý faktor."

Alonso vysvětlil, že největší starost mu dělá, kdo brazilský závod vyhraje. Nejhorší by podle něj bylo, kdyby 25 bodů bral jiný kandidát na titul, protože rozdíl mezi prvním a druhým místem v cíli je sedm bodů. Z tohoto pohledu by mu nevadilo, kdyby v Interlagosu vyhrál Massa.

Diskuze (46) Další článek: HRT bude v Brazílii závodit s Klienem a Sennou
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10