Alonso: Red Bull je favoritem všude, potřebujeme štěstí

Fernando Alonso má stále největší obavy z Red Bullu. Pokud má v boji o šampionát uspět, potřebuje štěstí jako v uplynulých závodech.
Alonso: Red Bull je favoritem všude, potřebujeme štěstí

"Red Bull je favoritem na všech okruzích," řekl. "Letošnímu šampionátu dominují. Ve všech kvalifikacích byli velmi silní, v 90 procentech případů stáli v první řadě. My očekáváme, že to bude velmi těžký soupeř, velmi silný bude také McLaren."

Do čela šampionátu se Alonso posunul v Koreji díky odpadnutí obou vozů Red Bullu a přiznal, že štěstí či smůla budou hrát významnou roli v konečném výsledku šampionátu.

"Když máte špatný víkend, můžete velmi snadno skončit na pátém nebo šestém místě, protože jsou tu čtyři nebo pět konkurenceschopných vozů, které budou bojovat na špičce. Takže nám jde o to, abychom odvedli maximum, pak se uvidí. K soupeřům máme velký respekt a víme, že je Red Bull velmi, velmi silný."

"My musíme udělat maximum, maximálně využít potenciál našeho vozu, stejně jako v minulých závodech. Snad také budeme mít štěstí jako v posledních závodech, protože víme, že štěstí je v každém výsledku důležitý faktor."

Alonso vysvětlil, že největší starost mu dělá, kdo brazilský závod vyhraje. Nejhorší by podle něj bylo, kdyby 25 bodů bral jiný kandidát na titul, protože rozdíl mezi prvním a druhým místem v cíli je sedm bodů. Z tohoto pohledu by mu nevadilo, kdyby v Interlagosu vyhrál Massa.

Diskuze (46) Další článek: HRT bude v Brazílii závodit s Klienem a Sennou
20:00 | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.