Alonso: Red Bull je favoritem všude, potřebujeme štěstí

Fernando Alonso má stále největší obavy z Red Bullu. Pokud má v boji o šampionát uspět, potřebuje štěstí jako v uplynulých závodech.
Alonso: Red Bull je favoritem všude, potřebujeme štěstí

"Red Bull je favoritem na všech okruzích," řekl. "Letošnímu šampionátu dominují. Ve všech kvalifikacích byli velmi silní, v 90 procentech případů stáli v první řadě. My očekáváme, že to bude velmi těžký soupeř, velmi silný bude také McLaren."

Do čela šampionátu se Alonso posunul v Koreji díky odpadnutí obou vozů Red Bullu a přiznal, že štěstí či smůla budou hrát významnou roli v konečném výsledku šampionátu.

"Když máte špatný víkend, můžete velmi snadno skončit na pátém nebo šestém místě, protože jsou tu čtyři nebo pět konkurenceschopných vozů, které budou bojovat na špičce. Takže nám jde o to, abychom odvedli maximum, pak se uvidí. K soupeřům máme velký respekt a víme, že je Red Bull velmi, velmi silný."

"My musíme udělat maximum, maximálně využít potenciál našeho vozu, stejně jako v minulých závodech. Snad také budeme mít štěstí jako v posledních závodech, protože víme, že štěstí je v každém výsledku důležitý faktor."

Alonso vysvětlil, že největší starost mu dělá, kdo brazilský závod vyhraje. Nejhorší by podle něj bylo, kdyby 25 bodů bral jiný kandidát na titul, protože rozdíl mezi prvním a druhým místem v cíli je sedm bodů. Z tohoto pohledu by mu nevadilo, kdyby v Interlagosu vyhrál Massa.

Diskuze (46) Další článek: HRT bude v Brazílii závodit s Klienem a Sennou
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10