Alonso: Red Bull je favoritem všude, potřebujeme štěstí

Fernando Alonso má stále největší obavy z Red Bullu. Pokud má v boji o šampionát uspět, potřebuje štěstí jako v uplynulých závodech.
Alonso: Red Bull je favoritem všude, potřebujeme štěstí

"Red Bull je favoritem na všech okruzích," řekl. "Letošnímu šampionátu dominují. Ve všech kvalifikacích byli velmi silní, v 90 procentech případů stáli v první řadě. My očekáváme, že to bude velmi těžký soupeř, velmi silný bude také McLaren."

Do čela šampionátu se Alonso posunul v Koreji díky odpadnutí obou vozů Red Bullu a přiznal, že štěstí či smůla budou hrát významnou roli v konečném výsledku šampionátu.

"Když máte špatný víkend, můžete velmi snadno skončit na pátém nebo šestém místě, protože jsou tu čtyři nebo pět konkurenceschopných vozů, které budou bojovat na špičce. Takže nám jde o to, abychom odvedli maximum, pak se uvidí. K soupeřům máme velký respekt a víme, že je Red Bull velmi, velmi silný."

"My musíme udělat maximum, maximálně využít potenciál našeho vozu, stejně jako v minulých závodech. Snad také budeme mít štěstí jako v posledních závodech, protože víme, že štěstí je v každém výsledku důležitý faktor."

Alonso vysvětlil, že největší starost mu dělá, kdo brazilský závod vyhraje. Nejhorší by podle něj bylo, kdyby 25 bodů bral jiný kandidát na titul, protože rozdíl mezi prvním a druhým místem v cíli je sedm bodů. Z tohoto pohledu by mu nevadilo, kdyby v Interlagosu vyhrál Massa.

Další článek: HRT bude v Brazílii závodit s Klienem a Sennou

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00