Alonso: Räikkönen má velký talent. Je dobře, že se vrací

Fernando Alonso uvítal návrat Kimiho Räikkönena do startovního pole. K finskému rivalovi má respekt a cení si jeho kvalit.
Alonso: Räikkönen má velký talent. Je dobře, že se vrací

Räikkönen se do formule 1 vrací s týmem Renault, takže po dvou letech zamířil přesně opačným směrem než Alonso, jemuž musel u Ferrari uvolnit místo.

Španěl uvítal, že se jeho bývalý soupeř vrací. "Je jedním z největších talentů na roštu, mistr světa a skvělý člověk. Takže mi bude potěšením s ním závodit."

"Nechci ho s nikým srovnávat, ale když se po startu závodu řítíte do první zatáčky, tak je rozdíl, jestli vedle sebe máte Kimiho Räikkönena nebo mladého jezdce nebo nováčka. Bojovat s mistry, jako je on, je jiný pocit a cítíte se víc v bezpečí."

Alonso byl také dotázán na ostatní pohyby na jezdeckém trhu. Přiznal, že detailně nezná situace u ostatních týmů, ale propuštění Alguersuariho a Sutila ho překvapily.

Mezitím se s Räikkönenem setkal Romain Grosjean coby jeho nový týmový kolega. "Ano, viděl jsem se s ním minulý týden a je to příjemný člověk," komentoval Francouz. "Myslím, že máme víceméně stejný přístup, oba chceme odvést maximum pro tým, abychom příští rok dosahovali dobrých výsledků. Těším se na spolupráci s ním."

Grosjean se ale nemusí obávat, že by se jeho slavnějšímu kolegovi dostávalo preferenčního zacházení. "Budou mít rovnocenné podmínky, i když přirozeně očekávám od Kimiho jisté vůdcovství díky jeho zkušenostem," uvedl šéf týmu Eric Boullier pro Autosport.

"Když máte to štěstí, že máte dva čisté diamanty, musíte je opracovávat. V jednom případě ho stačí vyleštit (Räikkönen), v tom druhém ho musíte vybrousit (Grosjean). Každý se potřebuje vyvíjet jinak. I když Romain odjel v roce 2009 sedm závodů, stále je nováčkem ve srovnání s těmi, kdo natestovali tisíce kilometrů."

"Kimi se musí vrátit do vrcholové formy a obnovit své reflexy, což by nemělo trvat dlouho. Oba mají velký talent a jsou velmi rychlí. Takže je na nich, aby si zvykli pracovat s tímto týmem, pneumatikami Pirelli a pravidly."

Další článek: Ferrari se pořád učí kompenzovat zákaz testování

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10