Alonso: Räikkönen má velký talent. Je dobře, že se vrací

Fernando Alonso uvítal návrat Kimiho Räikkönena do startovního pole. K finskému rivalovi má respekt a cení si jeho kvalit.
Alonso: Räikkönen má velký talent. Je dobře, že se vrací

Räikkönen se do formule 1 vrací s týmem Renault, takže po dvou letech zamířil přesně opačným směrem než Alonso, jemuž musel u Ferrari uvolnit místo.

Španěl uvítal, že se jeho bývalý soupeř vrací. "Je jedním z největších talentů na roštu, mistr světa a skvělý člověk. Takže mi bude potěšením s ním závodit."

"Nechci ho s nikým srovnávat, ale když se po startu závodu řítíte do první zatáčky, tak je rozdíl, jestli vedle sebe máte Kimiho Räikkönena nebo mladého jezdce nebo nováčka. Bojovat s mistry, jako je on, je jiný pocit a cítíte se víc v bezpečí."

Alonso byl také dotázán na ostatní pohyby na jezdeckém trhu. Přiznal, že detailně nezná situace u ostatních týmů, ale propuštění Alguersuariho a Sutila ho překvapily.

Mezitím se s Räikkönenem setkal Romain Grosjean coby jeho nový týmový kolega. "Ano, viděl jsem se s ním minulý týden a je to příjemný člověk," komentoval Francouz. "Myslím, že máme víceméně stejný přístup, oba chceme odvést maximum pro tým, abychom příští rok dosahovali dobrých výsledků. Těším se na spolupráci s ním."

Grosjean se ale nemusí obávat, že by se jeho slavnějšímu kolegovi dostávalo preferenčního zacházení. "Budou mít rovnocenné podmínky, i když přirozeně očekávám od Kimiho jisté vůdcovství díky jeho zkušenostem," uvedl šéf týmu Eric Boullier pro Autosport.

"Když máte to štěstí, že máte dva čisté diamanty, musíte je opracovávat. V jednom případě ho stačí vyleštit (Räikkönen), v tom druhém ho musíte vybrousit (Grosjean). Každý se potřebuje vyvíjet jinak. I když Romain odjel v roce 2009 sedm závodů, stále je nováčkem ve srovnání s těmi, kdo natestovali tisíce kilometrů."

"Kimi se musí vrátit do vrcholové formy a obnovit své reflexy, což by nemělo trvat dlouho. Oba mají velký talent a jsou velmi rychlí. Takže je na nich, aby si zvykli pracovat s tímto týmem, pneumatikami Pirelli a pravidly."

Další článek: Ferrari se pořád učí kompenzovat zákaz testování

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
19:06 | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00