Alonso prodloužil smlouvu s Ferrari do roku 2016

Ferrari nepočkalo podle tradic na italskou Grand Prix v Monze a prodlužení smlouvy s Fernandem Alonsem oznámilo už teď. Španěl podepsal na dalších pět let. AKTUALIZOVÁNO
Alonso prodloužil smlouvu s Ferrari do roku 2016

"S velkým potěšením jsme obnovili smlouvu s jezdcem, který má vždy vítěznou mentalitu, dokonce i v těch nejtěžších chvílích," řekl prezident Ferrari Luca di Montezemolo. "Fernando má všechny potřebné kvality, po technické i osobní stránce, aby sehrál vůdčí roli v historii Ferrari. Já doufám, že ji brzy obohatí o další vítězství."

Alonso se tak dočkal ujištění o budoucnosti u Ferrari před domácí Grand Prix. Přestoupit už nikdy nechce, z Ferrari vede jen cesta do důchodu.

"Jsem velmi rád, že jsme dosáhli této dohody," uvedl španělský pilot. "U Ferrari jsem se okamžitě cítil dobře a teď je jako moje druhá rodina. Mám velkou důvěru v muže a ženy, kteří pracují v Maranellu, a lidi, kteří je vedou. Proto pro mě bylo přirozené prodloužit tento vztah s týmem, u kterého bez pochyb jednoho dne ukončím svoji kariéru ve formuli 1."

Aktualizace
Alonso na tiskové konferenci v Barceloně prozradil, že jednání s týmem trvala jen dva týdny. Obě strany chtěly společně pokračovat, takže dohoda byla snadná. "Jsem šťastný a poctěný, možná v roce 2017 podepíšeme novou smlouvu," řekl. "Uvidím, jestli nebudu moc starý a jestli mě Ferrari bude stále chtít."

O úmyslu setrvat v Maranellu do konce kariéry hovořil Španěl dlouhodobě, takže prodloužení kontraktu nikoho nepřekvapilo. Hlavním důvodem pro Alonsovu oddanost Ferrari je přesvědčení, že by nikde neměl lepší šance dlouhodobě bojovat o přední místa.

"Ve formuli 1 se těžko cokoliv předpovídá a je těžké předpovídat vítězství v šampionátech, které ještě ani nezačaly," uvedl. "Ale pro boje o tituly jsem určitě v tom nejlepším týmu. Některé jiné týmy jdou nahoru a dolů, mají dobré a špatné roky. U Ferrari skončíte v nejhorších letech v šampionátu druhý nebo třetí. To je to, co Ferrari jezdcům nabízí."

Další článek: Jak vypadá práce jezdců Ferrari v simulátoru? Popsal ji Felipe Massa