Alonso pro příští rok vyloučil účast v kompletní sezóně IndyCar

Fernando Alonso vyloučil, že by se v příští sezóně plnohodnotně vrhl do zámořské formulové série IndyCar.
Alonso pro příští rok vyloučil účast v kompletní sezóně IndyCar

Cílem Fernanda Alonsa je zisk „trojkoruny“ motorsportu, pro jejíž završení potřebuje vyhrát ještě nejslavnější závod série IndyCar, kterým je 500 mil Indianapolis. Ve spojitosti se Alonsovou snahou o dobytí „staré cihelny“ se již několikrát spekulovalo o kompletní sezóně španělského dvojnásobného mistra světa F1 v zámořské formulové sérii, to však sám rodák z Ovieda minimálně pro příští rok vyloučil.

V IndyCar se Alonso naposledy objevil letos v květnu, kdy se mu společně s týmem McLaren nepodařilo kvalifikovat do Indy 500. Absolvování kompletní sezóny IndyCar 2020 bylo pro Alonsa před časem tématem, nyní však Španěl říká, že na sezónu v jednom šampionátu není připravený.

„Pokud pojedu Indy, tak to z mé strany bude opět jediný závod v sérii. Absolvovat celou sezónu by pro mě nyní byl příliš velký závazek z hlediska počtu závodů za rok,“ řekl Alonso pro motorsport.com.

„Pokud se pro to rozhodnete, tak se na to musíte soustředit, nejste turista.“

Fiasko v Indianapolis vztah Alonsa s McLarenem nepoškodilo

Fiasko v Indianapolis vztah Alonsa s McLarenem nepoškodilo

Jakýkoliv nováček, který se rozhodne pro absolvování kompletní sezóny v IndyCar, musí počítat s tím, že ho bude čekat celá řada nových okruhů, které vyžadují speciální přípravu. Proto také Alonso odmítá myšlenku účasti v několika závodech IndyCar před Indy 500 v rámci příprav na největší závod roku.

„Zúčastnit se čtyř nebo pěti závodů v rámci příprav nedává smysl, protože Indy 500 je prvním oválovým závodem roku. Před Indianapolis se žádný jiný závod na oválu nejede, proto stačí pouze jeden závod,“ říká Španěl.

Před rokem 2020 si Fernando Alonso nechává otevřená zadní vrátka.

„Musím se podívat na to, jaké možnosti se otevírají. Pokud pojedu zpět do Indy, tak budu zkoumat všechny různé možnosti a vyberu si tu, která bude nejvíce konkurenceschopná.“

Foto: IndyCar

Další článek: Brendon Hartley: U Toyoty se už cítím jako doma

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00