Alonso přiznal, že u Ferrari spolurozhoduje o svém týmovém kolegovi

Jestli někdo nahradí Felipeho Massu a kdo to případně bude, je záležitost, do které bude hovořit i Fernando Alonso.
Alonso přiznal, že u Ferrari spolurozhoduje o svém týmovém kolegovi

O výměně Felipeho Massy se spekuluje několik let neustále, teď se však zdá konec jeho maranellské kariéry nejblíž.

"U Ferrari je to pořád stejné, ať už v budoucnu přijde jakýkoliv týmový kolega, bude vítán, stane se součástí týmu a Ferrari," komentoval Alonso možné změny v jezdeckém složení Scuderie. "Ať už v budoucnu přijde jakýkoliv týmový kolega, nebude to problém a budeme se snažit s ním pracovat jako teď s Felipem."

Kdo by mohl Brazilce nahradit je předmětem nekonečných spekulací, poslední dobou se nejčastěji hovoří v této souvislosti o Webberovi. S pozdější kariérou v červeném pak bývají spojováni především Pérez a Vettel.

Alonso byl na tiskové konferenci dotázán, zda má slovo při rozhodování o svém týmovém kolegovi. "V minulosti nikdy, teď u Ferrari ano," přiznal. "V Itálii jsem každý týden. Občas se vidím s prezidentem (Montezemolem), vídám se se Stafanem a hovoříme o vývoji vozu."

"Hovoříme o budoucnosti F1, o Corse Clienti, majitelích starých formulí 1, kteří po nás chtějí, abychom na některých okruzích učili zkušené jezdce, a také o budoucích týmových kolezích atd."

Ať už úmyslně či neúmyslně tím Ferrari rozjíždí nové vlny spekulací, protože včera publikovalo rozhovor, ve kterém šéf týmu Domenicali uvedl k Vettelovi v červené kombinéze: "V životě byste nikdy neměli říkat nikdy." Poté dodal, že by spolu Alonso a Vettel dokázali žít v Maranellu. Sám Alonso pak ve Valencii řekl, že by vedle sebe neodmítl ani Hamiltona. "Nebyl by to problém," prohlásil.

Další článek: McLaren šel do války, a to doslova

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen