Alonso přiznal, že neměl nejlepší sezónu, šetřil se

Fernando Alonso přiznal, že v letošním roce nepodal nejlepší výkon.
Alonso přiznal, že neměl nejlepší sezónu, šetřil se

„Sem tam jsem měl pár dobrých kol,“ řekl Alonso v Brazílii. „Vzpomínám si na Q2 v Japonsku… závod v Austinu byl myslím dobrý v těžkých podmínkách. Cítil jsem se jistý v autě a mohl jsem na to tlačit,“ cituje Španěla Motorspor.com.

„Ale na rozdíl od těchto dvou okamžiků si nemyslím, že jsem měl nejlepší sezónu, takže se určitě musím příští rok zlepšit. Když jezdíte vpředu, tak máte větší motivaci, což samozřejmě pomáhá. Ale já jsem v pohotovostním režimu, řekněme v úsporném režimu, abych byl příští roj plný energie.“

Boullier: Alonso je květina, která vadne

Boullier: Alonso je květina, která vadne

Alonso věří, že se Honda dokázala letos zlepšit více, než Ferrari a Renault v prvním roce. To měli oba výrobci podle Alonsa podobné problémy jako Honda. Dobrou práci odvedl jen Mercedes.

Jezdec McLarenu oceňuje především jiný přístup Hondy. „Může to být slabina nebo to může být vítězný recept. Rozhodl jsem se, že to bude recept. Pokud kopírujete to, co dělá Mercedes, můžete se přiblížit Mercedesu, ale nemůžete být lepší než Mercedes.“

„Letos to bylo těžké, protože některé procesy byly pomalejší, než by mohly být, ale některé nápady, které máme, jsou unikátní v paddocku,“ věří Alonso.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (76) Další článek: Aston Martin? Pérez by byl rozhodně pro