Alonso přiznal zdravotní problémy. Jde o následek nehody z Austrálie

Fernando Alonso přiznal, že stále trpí zdravotními problémy, které mu způsobila nehoda v kvalifikaci na GP Austrálie.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Alonso přiznal zdravotní problémy. Jde o následek nehody z Austrálie | Foto: Getty Images / Lars Baron

Alonso měl v Monaku na obou rukou bandáž. Podle něj jde o následky nehody, kterou utrpěl 9. dubna v kvalifikaci na GP Austrálie. Nehoda tehdy nebyla nikterak dramatická, ale Alonso udělal chybu – před nárazem nepustil ruce z volantu.

„Jsem v pořádku, včera jsem samozřejmě do poslední chvíle před nehodou držel řízení, abych zachránil přední křídlo. Ale v tu chvíli jsem neměl posilovač řízení, neměli jsme nic,“ řekl Alonso v neděli v Melbourne. 

Příliš v pořádku ale Alonso patrně nebyl. Následky nehody pociťuje dodnes. „Je to ještě z Austrálie,“ řekl Alonso v Monaku pro Reuters ohledně bandáží na rukou. „Kosti, vazy, šlachy, všechno je momentálně v háji.“

„Potřebuji dva nebo tři měsíce a není žádná operace, nedá se nic dělat. Jen odpočívat. Bohužel každé dva týdny musím řídit, takže se snažím odpočívat doma, ale bude to trvat několik měsíců.“

Když bylo žertem naznačeno, že by si Alonso mohl vzít nemocenskou a přenechat vůz dočasně Oscaru Piastrimu, Španěl odpověděl: „Ano, ale my potřebujeme body.“

Alonsova nehoda v Austrálii byla zapříčiněna banálním technickým problémem. „Byl to O-kroužek v olejovém těsnění. Těsnění selhalo a došlo k úniku oleje,“ uvedl tehdy Otmar Szafnauer pro web The Race.

Další článek: Ricciardovy dny u McLarenu jsou sečteny, domnívá se Villeneuve

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00