Alonso předvedl v Bahrajnu to samé, co Pérez s Force Indií v roce 2014, srovnává Szafnauer

Šéf týmu Alpine Otmar Szafnauer přirovnal nedělní třetí místo v Bahrajnu k výkonu Sergia Péreze, který se stájí Force India na stejné dráze předvedl v roce 2014.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Alonso předvedl v Bahrajnu to samé, co Pérez s Force Indií v roce 2014, srovnává Szafnauer | Foto: Getty Images / Lars Baron

Psal se rok 2014, formule 1 vstoupila do nové éry hybridních motorů a na vrchol mířil tým Mercedes.

Taková situace panovala v královně motorsportu, když pilot týmu Force India Sergio Pérez získal ve Velké ceně Bahrajnu 2014 nečekanou třetí příčku za dominantními mercedesy.

Součástí indického týmu, ze kterého se později stal Racing Point a před dvěma lety Aston Martin, byl tehdy i Otmar Szafnauer, současný šéf stáje Alpine.

A právě k devět let starému výkonu Mexičana nyní Szafnauer přiroval letošní počínání Fernanda Alonsa v Bahrajnu, který s astonem martin dojel také třetí, když nestačil jen na suverénní red bully.

„Udělali skok. Abych byl k nim spravedlivý, vždycky to byl dobrý a efektivní tým,“ řekl podle Autosportu Szafnauer na adresu Astonu Martin, ve kterém sám působil až do začátku roku 2022.

„Gratuluji jim, ale myslím, že Force India v roce 2014 byla na tom úplně stejně. Myslím, že se Pérez v roce 2014 kvalifikoval jako pátý a měl opravdu dobré závodní tempo (po penalizaci Daniela Ricciarda startoval Pérez čtvrtý a v následném závodě skončil třetí, pozn. red.),“ zavzpomínal Szafnauer.

Boss Alpine nicméně přiznává, že pro jeho tým nebude jednoduché Aston Martin dohnat. Francouzský tým se podle jeho slov chce soustředit především sám na sebe.

„Musíme se podívat na to, jak blízko jsme byli lídrům v porovnání s loňským rokem. Kdybychom neměli provozní problémy, bylo to lepší než vloni, nebo ne? Každý rok totiž potřebujeme snížit naši ztrátu. Aston udělal obrovská zlepšení, takže musíme dohnat i je,“ uvedl Szafnauer.

Cílem stále zůstává čtvrté místo mezi týmy

Samotný Alpine neměl v Bahrajnu nejlepší víkend, jelikož francouzský tým postihla řada nepříjemností.

Nováček v týmu Pierre Gasly po špatné kvalifikaci musel po celý závod dohánět ztrátu, zatímco Esteban Ocon za různé prohřešky obdržel tři penalizace.

Navzdory nevydařenému úvodu sezony a posilněnému Astonu Martin však pro Alpine i nadále zůstává cílem obhajoba čtvrté pozice v Poháru konstruktérů. 

„Stále je to naším cílem. Už si přesně nepamatuji, kde jsme byli vloni po prvním závodě, ale bylo to podobné. Myslím, že nás tu (v Bahrajnu, ponz. red.) porazila Alfa a možná i Haas. Aston sice ne, ale zato byl blízko McLaren. Soupeři jsou sice jiní, ale i tak musíme stejně jako vloni skončit čtvrtí a zároveň se přiblížit první trojce,“ uzavřel Szafnauer.

Další článek: Exkluzivně: Adaptace na změny v pravidlech bývá pro menší týmy výzvou, říká technický šéf Alfy Romeo

Témata článku: , , ,