Alonso před Ruskem hledá pozitiva

Fernanda Alonsa čeká v Rusku 250. Grand Prix. Španěl se na Soči těší, ale vrací se zároveň ještě k Velké ceně Japonska.
Alonso před Ruskem hledá pozitiva

Alonsa čeká velká cena s pořadovým číslem 250, k čemuž mu přes sociální sítě gratuloval i jeho první šéf v F1 Giancarlo Minardi. Alonso bude také hostem čtvrteční tiskové konference a novináři se budou patrně chtít vrátit k Velké ceně Japonska, kde Alonso v týmovém rádiu označil motor Hondy za motor GP2.

„Suzuka byl pro nás jednoznačně náročný závod,“ řekl Alonso. „Ale podpora fanoušků byla neuvěřitelná a ze závodu si můžeme vzít nějaká pozitiva. Tvrdě pracujeme na spolehlivosti a bylo povzbuzující, že jsme po celý víkend neměli žádný problém s autem.“

Nyní se už Alonso těší do Ruska. Trať v olympijském parku se mu líbí, ale tuší, že ani zde to nebude pro McLaren úplně jednoduché. „Dvě roviny jsou dlouhé a vysokorychlostní, což znamená, že to pro nás nebude snadné. Náš vůz je ale velmi dobře vyvážen, takže doufám, že budeme mít nějaké dobré souboje a dosáhneme i nějakého pokroku o tomto víkendu.“ 

Foto: McLaren

Další článek: Podle Wolffa potřebuje F1 majitele s dlouhodobou vizí

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.