Alonso: Potřebujeme čtyři nebo pět závodů v řadě kolem stupňů vítězů

Fernando Alonso si je dobře vědom své bodové ztráty na vedení a hodlá ji v nadcházejících Grand Prix co nejvíce zmenšit. Věří v pomoc smůly soupeře.
Alonso: Potřebujeme čtyři nebo pět závodů v řadě kolem stupňů vítězů

Španělského závodníka Ferrari dělí v šampionátu od Sebastiana Vettela 29 bodů. "Doufali jsme v konzistentnější body už poté, co jsme vyřešili problémy z Bahrajnu, takže bylo trochu zklamáním, že jsme v Monaku nezískali moc bodů," přiznal.

"Takže potřebujeme čtyři nebo dokonce pět závodů v řadě, ve kterých skončíme na pódiu nebo alespoň blízko pódia, abychom dohnali body, které jsme nezískali v předchozích závodech a které nám teď v bilanci schází. Ale to samozřejmě nemůžeme ovlivnit, všechny závody jsou unikátní."

Alonso věří, že by mu měla pomoci i smůla Sebastiana Vettela. Německý závodník na ni podle mínění pilota Ferrari teprve čeká.

"Když se podíváme na loňskou sezónu, v této fázi máme o dva body víc, i když jsme tehdy vedli šampionát, takže jsme letos lepší. Určitě je trochu mimořádné, že Sebastian získal tolik bodů v šesti závodech."

"Takže cílem bude skončit v nadcházejících závodech před ním a my si myslíme, že i on bude mít smůlu, jako měl Kimi v Monaku se svou nehodou, jsme jen pět bodů za ním. Takže až se to přihodí Sebastianovi, budeme v tom daném závodě muset maximálně využít svoji šanci."

Další článek: Räikkönen a Pérez se o Monaku stále neshodnou a vzájemně se obviňují

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10