Alonso: Potřebujeme čtyři nebo pět závodů v řadě kolem stupňů vítězů

Fernando Alonso si je dobře vědom své bodové ztráty na vedení a hodlá ji v nadcházejících Grand Prix co nejvíce zmenšit. Věří v pomoc smůly soupeře.
Alonso: Potřebujeme čtyři nebo pět závodů v řadě kolem stupňů vítězů

Španělského závodníka Ferrari dělí v šampionátu od Sebastiana Vettela 29 bodů. "Doufali jsme v konzistentnější body už poté, co jsme vyřešili problémy z Bahrajnu, takže bylo trochu zklamáním, že jsme v Monaku nezískali moc bodů," přiznal.

"Takže potřebujeme čtyři nebo dokonce pět závodů v řadě, ve kterých skončíme na pódiu nebo alespoň blízko pódia, abychom dohnali body, které jsme nezískali v předchozích závodech a které nám teď v bilanci schází. Ale to samozřejmě nemůžeme ovlivnit, všechny závody jsou unikátní."

Alonso věří, že by mu měla pomoci i smůla Sebastiana Vettela. Německý závodník na ni podle mínění pilota Ferrari teprve čeká.

"Když se podíváme na loňskou sezónu, v této fázi máme o dva body víc, i když jsme tehdy vedli šampionát, takže jsme letos lepší. Určitě je trochu mimořádné, že Sebastian získal tolik bodů v šesti závodech."

"Takže cílem bude skončit v nadcházejících závodech před ním a my si myslíme, že i on bude mít smůlu, jako měl Kimi v Monaku se svou nehodou, jsme jen pět bodů za ním. Takže až se to přihodí Sebastianovi, budeme v tom daném závodě muset maximálně využít svoji šanci."

Další článek: Räikkönen a Pérez se o Monaku stále neshodnou a vzájemně se obviňují