Alonso: "Potřebujeme být o půl sekundy rychlejší."

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

Fernando Alonso do závodu nastoupil z osmého místa. To mu ale k bodům nestačilo, neboť do cíle dojel až desátý. Nelson Piquet na tom byl ještě hůře, cílovou čáru proťal na šestnácté pozici. V Renaultu zkrátka stále něco nefunguje tak, jak by mělo. Uvědomuje si to i Alonso.

"Desáté místo je pozice, jaká nám náleží. Když jste takto pomalý, nemůžete s tím nic udělat. Když máte hodně natankováno, startujete z chvostu pole, když málo, ztratíte mnoho pozic v závodě. Potřebujeme být o půl vteřiny na kolo rychlejší. Pak by mohla fungovat jakákoliv strategie.

Potřebujeme změnu, jakoukoliv. Každou novou součástku bych uvítal. Máme stejný vůz už od Bahrajnu a závod od závodu se zhoršujeme. Dokud nenasadíme nějaká vylepšení, bude těžké to zvrátit. Jsme teď až sedmý tým, čehož jsme si vědomi. Budeme se opravdu snažit, abychom se zlepšili," řekl Alonso, který již zanedlouho přistane v České republice.

Nelson Piquet nepodal v závodě špatný výkon, ze sedmnáctého startovního místa však bylo k bodům hodně daleko.

"Byl to docela přímočarý závod. Výsledek mi však ovlivnila včerejší kvalifikace. Proto bylo těžké použít tu správnou strategii. Auto bylo dobré, svedl jsem pár zábavných soubojů, včetně toho, kde se mi podařilo předjet Hamiltona. Celkový výsledek je ale zklamáním. Věřím ale, že v Silverstonu to bude lepší," řekl Piquet.

Další článek: Button zvítězil po bezchybném výkonu i v Turecku