Alonso: Poslední dva závody byly pro Aston Martin velkým probuzením | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Alonso: Poslední dva závody byly pro Aston Martin velkým probuzením

Fernando Alonso tvrdí, že je výkonnostní propad v posledních závodech pro Aston Martin velkým budíkem.

Přestože Aston Martin přivezl do Imoly balíček s vylepšeními, místo pokroku vpřed zaznamenal tým ze Silverstone výkonnostní propad.

Ten se projevil především u Fernanda Alonsa, který jak v Imole, tak ani v Monte Carlu nedokázal bodovat. V Itálii situaci pro Aston Martin zachraňoval devátým místem Lance Stroll, ale v Monaku nebodoval ani on.

Přesto Alonso věří, že něco zlého může přinést do budoucna něco dobrého.

„Tyto dva víkendy byly klíčové pro pochopení našich slabin, pochopení vozu a zlepšení,“ uvedl Španěl, kterého cituje Autosport.

„Při potížích vždycky vyvodíte více závěrů než při vítězstvích, takže se toho hodně učíme pro zbytek roku, a pro roky 2025 a 2026. Tyto dva závody pro nás byly velkým probuzením,“ podotkl dále dvojnásobný mistr světa F1 s tím, že vše dopadne pro Aston Martin nakonec dobře.

Rodák z Ovieda nicméně přiznává, že Astonu Martin bude chvíli trvat, než na vůz nasadí další novinky, které by ho mohly pozvednout.

„Bude nám trvat několik závodů, než vůz významně zlepšíme. Do té doby však do toho musíme dát všechno, abychom dosáhli výsledků. Budou lepší i horší dny, jen musíme být jednotní,“ dodal Alonso.

Doporučujeme

Články odjinud