Alonso: Pokud na Vettela znovu ztratíme, letní přestávka bude stresující

Fernando Alonso zdůraznil nutnost začít stahovat Vettelův náskok v šampionátu. Pokud se to v Maďarsku nepodaří, tým se dostane pod velký tlak.
Alonso: Pokud na Vettela znovu ztratíme, letní přestávka bude stresující

Obhájce titulu se těší 34bodovému náskoku před Alonsem, což není nesmazatelný rozdíl, ale to pro klid Ferrari nestačí.

"Dobrý výsledek je důležitý, protože teď bude letní přestávka a bylo by dobré pro motivaci týmu a naše soustředění, kdybychom před přestávkou dokázali trochu zmenšit ztrátu na Sebastiana," řekl Alonso.

"Pokud se ztráta zvětší, bude to pro nás všechny velmi stresující letní přestávka, bude to těžké pro motivaci, takže je to důležité."

Na Hungaroringu se pojede za vysokých teplot, které Ferrari obvykle spíš svědčí, což dává Alonsovi naději.

"Budeme normálně pracovat, jen možná budeme muset být kvůli těmto teplotám trochu otevřenější se strategií, kdyby v neděli vznikla potřeba zastávky navíc kvůli pneumatikám. Pokusíme se tomu porozumět v trénincích," dodal.

Další článek: Bývalý technický ředitel Lotusu Allison míří do Ferrari

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.