Alonso pokládá Rakousko za svůj nejlepší letošní závod, Räikkönen se trápil

Fernando Alonso je spokojený se svým výsledkem ve Velké ceně Rakouska. V cíli byl sice klasifikován pouze na pátém místě, jeho ztráta na čelo však nebyla vysoká.
Alonso pokládá Rakousko za svůj nejlepší letošní závod, Räikkönen se trápil

„Myslím, že tenhle závod můžu pokládat za svůj nejlepší v sezóně, protože dojet osmnáct sekund za Mercedesem v závodě bez safety caru nebo nějakých zvláštních incidentů je dobrý výsledek.

Bylo nemožné udržet (Lewise) Hamiltona za sebou a páté místo je opravdu tím nejlepším, čeho jsme dnes mohli dosáhnout, protože první čtyři auta byla rychlejší a tím pádem si zasloužila dojet před námi.

Celý závod jsme bez problémů tlačili na pilu, což znamená, že se krůček po krůčku zlepšujeme. Samozřejmě, ještě nás čeká dlouhá cesta, ale cílem je stále zajíždět dobře a bodovat. Každá trať je o něčem jiném a my se vždycky budeme pokoušet o to nejlepší.“

Kimi Räikkönen se závodem na Red Bull Ringu opět protrápil. Finský závodník v sobotu zkusil změnu, která mohla přinést krok vpřed, to se však nepovedlo a Räikkönen naopak zápasil s teplotou brzd.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

„Tohle byl pro mě další náročný závod, přestože jsem se včera vydal odlišným směrem, abych se pokusil zlepšit výkonnost. Bohužel, nepřineslo to zlepšení, ve které jsem doufal a už ve druhém kole jsem začal mít problémy s přehříváním brzd, což znamenalo, že jsem musel zvolnit.

Před mou první zastávkou v boxech byly moje pneumatiky úplně sjeté a jenom v kole, ve kterém jsem zajížděl do boxů, jsem ztratil dvě místa. Rozhodně jsme měli zastavit dřív.

V porovnání se začátkem sezóny jsme udělali pokrok, ale pořád je hodně co dělat, jelikož nám naše rychlost neumožňuje bojovat o nejvyšší příčky.“

Pozitivní podkres rakouského výsledku zhodnotil také šéf týmu Marco Mattiacci: „Udělali jsme další malý krůček správným směrem. Bohužel jsme to nebyli schopni ukázat u Kimiho, ten to dnes na této trati neměl jednoduché. Fernando dnes nemohl zajet lépe. Po celý závod držel dobrou pozici a občas byl rychlejší než vedoucí jezdci. Celkové rozestupy se zmenšují a počet týmů, které si to rozdávají za těmi nejlepšími, se zvyšuje.“

Diskuze (103) Další článek: Rosberg zvýšil náskok, Hamilton však po stíhací jízdě pustil pouze sedm bodů
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018