Alonso podle Trulliho v týmech politikaří. Nevidí to ale jako něco vyloženě špatného

Jarno Trulli byl jedním z prvních týmových kolegů Fernanda Alonsa. Oba se potkali u Renaultu ještě předtím, než Alonso získal oba tituly.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Alonso podle Trulliho v týmech politikaří. Nevidí to ale jako něco vyloženě špatného | Foto: Getty Images / Clive Rose

„Nedávno jsem s Fernandem mluvil,“ řekl Trulli v podcastu Beyond The Grid. „Fernando je o deset let mladší než já, což je pro něj dobré, ale na rozdíl ode mě chce opravdu stále jezdit. Nemyslí na nic jiného než na závodění. Nepřipouštím si, že by selhal v tom, co dělá. Je stále ve velmi dobré kondici.

Alonso prozradil, kterou svou sezónu považuje za nejlepší a jak dlouho zůstane ve F1

Alonso prozradil, kterou svou sezónu považuje za nejlepší a jak dlouho zůstane ve F1

„Velkou otázkou pravděpodobně není, jak dobrý je Fernando, velkou otázkou je, jak dobrý bude jeho vůz. Jde o to, aby se Fernando dostal do pozice, aby bojoval, aby se dostal na vrchol. O Fernandovi mám jen velmi málo pochybností, jednoduše proto, že je stále velmi motivovaný.“

„Držme palce a doufejme, že mu Alpine může poskytnout auto, které je dost dobré na to, aby si závodění v roce 2021 užil,“ řekl Trulli.

Alonso má pověst jezdce, který je sice dobrý v autě, ale v týmu hodně politikaří. Trulli to potvrzuje.

„Fernando je jedním z těch jezdců, kteří hrají s mentalitou a jsou ve svém týmu političtí. Je to součástí jezdce, špičkového jezdce, který chce být prvním z týmu, který chce být jedničkou. Neobviňuji ho. Nejsem jako on. Vždy jsem se raději prokazoval výsledky a ne politikou. To byla pravděpodobně jedna z mých chyb,“ vysvětluje Trulli, který ve F1 vyhrál jen jednou – v Monaku 2004.

„Vždy se snažil dostat z týmu a politiky v týmu to nejlepší pro sebe. Vždy se snažil soustředit pozornost na sebe, ale to od špičkového jezdce musíte očekávat, protože nejlepší jezdec si vždy myslí, že je nejlepší. Chce získat to nejlepší a chce veškerou pozornost pro sebe.“

Další článek: Očekávaná bitva Mercedes – Red Bull je tu!

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.