Alonso podle Trulliho prožije v McLarenu další těžký rok

Bývalý týmový kolega Fernanda Alonsa Jarno Trulli si myslí, že Španělův odchod z Ferrari byl logický. Jedním dechem ale dodává, že u McLarenu ho žádné zlepšení nečeká.
Alonso podle Trulliho prožije v McLarenu další těžký rok

„Myslím, že po pěti letech manželství s Ferrari, které nevedlo k titulu, což je to, co Fernando chce, je normální, že přišel konec. Pro obě strany. Pro Fernanda i pro Ferrari. Chtějí vyhrávat závody a tituly,“ řekl Trulli pro agenturu EFE v Buenos Aires, kde se připravuje na sobotní závod formule E.

„Byl to přirozený konec vztahu. Ale teď je Fernando v McLarenu a bohužel to nevypadá, že je to lepší volba než Ferrari. V současné době není nic lepšího, než být u Mercedesu,“ myslí si Trulli.

„Existuje jen velmi málo možností, protože kvalita formule 1 utrpěla dramatický pokles. Jen málo týmů si může dovolit vyvíjet motory a auta, protože rozpočty jsou velmi vysoké.“

Podle Trulliho je Alonso ve svízelné situaci. „Je to složitá situace. Je těžké to přijmout a to i pro něj, protože chce bojovat o vítězství. Myslím si ale, že to bude další těžká sezóna s McLarenem. Nechci to kvůli němu, ale nevypadá to dobře. V tuto chvíli myslím, že jediná dobrá věc je, že Fernando bude lépe zaplacený. Ale po technické stránce si nejsem jistý, zda McLaren dokáže držet krok se dvěma nebo třemi nejlepšími týmy.“

Podle Itala bude také letos dominovat Mercedes. „Mají obrovskou výhodu. Ostatní je nedoženou, protože si myslím, že z loňska mají ještě něco v rukávu.“

Další článek: FIA popsala virtuální safety car

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.