Alonso: Po vydařené kvalifikaci závod ukázal, kam skutečně patříme | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Alonso: Po vydařené kvalifikaci závod ukázal, kam skutečně patříme

Aston Martin započal novou sezonu jako pátý nejrychlejší tým. O nejlepší výsledek britské stáje se v Bahrajnu postaral devátým místem Fernando Alonso.

Zatímco vloni odstartoval Fernando Alonso novou sezonu nečekaným třetím místem, letošní Velká cena Bahrajnu pro něj už tak dobře nedopadla.

Po nadějné kvalifikaci, ve které obsadil šestou příčku, navíc s malým odstupem na vozy před ním, se v závodě musel spokojit s devátým místem. Současnou realitu Astonu Martin pak potvrdil ziskem desáté pozice Lance Stroll.

„Myslím, že dnešní den byl přesně takový, jaký jsme očekávali,“ řekl krátce po sobotním závodě Fernando Alonso, kterého cituje Autosport.

„Naše simulace říkaly, že se pohybujeme kolem devátého místa s tím, že před námi nikdo blízko nebude. Že jsou čtyři týmy s velkým náskokem před námi, a totéž platí i o situaci za námi. Myslím, že to tak i nakonec bylo, když jsem měl 18 sekund přede mnou mclaren a za námi (za Strollem, pozn. red.) o 28 sekund zaostával vůz Sauberu,“ poznamenal dvojnásobný mistr světa.

Pokud tedy v Bahrajnu něco překvapilo, byl to jeho výkon v kvalifikaci.

„Určitě nám chybí tempo. Musíme ještě zjistit, proč jsme byli rychlí v kvalifikací. V závodě bylo všechno normální, ale kvalifikační kolo bylo výjimečné. Zlepšili jsme naši maximálku, a stejně tak tempo v rychlých zatáčkách. Samozřejmě jsme ale něco ztratili v pomalých pasážích,“ zhodnotil zkušený Španěl.

Doporučujeme

Články odjinud