Alonso po téměř pěti letech znovu zvítězil

Fernando Alonso při své premiéře v Mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA WEC vyhrál spolu se svými týmovými kolegy v Toyotě TS050 Hybrid úvodní závod nové sezóny ve Spa-Francorchamps.
Alonso po téměř pěti letech znovu zvítězil

Španěl, který letos závodí také za McLaren ve formuli 1, tak ukončil téměř pětileté čekání na další vítězství v kariéře, když dosud naposledy byl na nejvyšším stupni v domácí Velké ceně Španělska vozů formule 1 v roce 2013.

Alonso spolu s týmovými kolegy, kterými byli bývalí piloti F1 Kazuki Nakadžima a Sebastien Buemi, vyhráli po startu z pole position. Dvojitý triumf Toyoty v úvodním závodě sezóny 2018/19 potvrdila druhým místem posádka ve voze #7.

„Myslím, že to byla rozhodně pěkná premiéra. V kvalifikaci jsme skončili druzí, ale startovali jsme z první pozice, takže bylo hezké poslouchat před závodem národní hymnu před všemi ostatními,“ řekl Alonso.

„V závodě jsme vedli v podstatě všechna kola. Třikrát vyjel Safety car, který stáhl pole a my přišli o náskok, který jsme měli, ale udrželi jsme si pozice až do posledního kola. Skvělá premiéra při prvním vytrvalostním závodě v mistrovství světa. Skvělá práce týmu. První dvě místa v kvalifikaci, první dvě místa v závodě. Kazuki a Sebastien na začátku odjeli ostatním, čímž mi trochu usnadnili život.“

WEC: Alonso, Buemi a Nakadžima zvítězili ve Spa, v GTE slaví Ford

WEC: Alonso, Buemi a Nakadžima zvítězili ve Spa, v GTE slaví Ford

Alonso si na další vítězství v kariéře musel počkat. Naposledy se z triumfu radoval v roce 2013 v Barceloně v barvách Ferrari ve formuli 1.

„V mistrovstvích světa FIA to bylo ve formuli 1 před pár lety ve Španělsku s Ferrari. Je hezké být na stupních vítězů.“

Dalším závodem WEC bude v červnu 24 hodin Le Mans.

„Myslím, že tohle je zahřátí pro Le Mans. Je to příprava, tohle je jako test, ale s body za šachovnicovou vlajkou. Rozhodně jsme nás chtěli prověřit v pravých závodních podmínkách s ostatními týmy, dostat jezdce a mechaniky pod tlak v závodních podmínkách, a dojeli jsme na prvních dvou místech.

Na Le Mans jsme připraveni. Závod je mnohem obtížnější. 24 hodin, za 24 hodin nás může potkat spousta problémů, ale jsme připraveni nejlepším možným způsobem. Myslím, že do závodu půjdeme se sebevědomím.“

Foto: Toyota Gazoo Racing

Další článek: WEC: Alonso, Buemi a Nakadžima zvítězili ve Spa, v GTE slaví Ford

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.