Alonso po téměř pěti letech znovu zvítězil

Fernando Alonso při své premiéře v Mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA WEC vyhrál spolu se svými týmovými kolegy v Toyotě TS050 Hybrid úvodní závod nové sezóny ve Spa-Francorchamps.
Alonso po téměř pěti letech znovu zvítězil

Španěl, který letos závodí také za McLaren ve formuli 1, tak ukončil téměř pětileté čekání na další vítězství v kariéře, když dosud naposledy byl na nejvyšším stupni v domácí Velké ceně Španělska vozů formule 1 v roce 2013.

Alonso spolu s týmovými kolegy, kterými byli bývalí piloti F1 Kazuki Nakadžima a Sebastien Buemi, vyhráli po startu z pole position. Dvojitý triumf Toyoty v úvodním závodě sezóny 2018/19 potvrdila druhým místem posádka ve voze #7.

„Myslím, že to byla rozhodně pěkná premiéra. V kvalifikaci jsme skončili druzí, ale startovali jsme z první pozice, takže bylo hezké poslouchat před závodem národní hymnu před všemi ostatními,“ řekl Alonso.

„V závodě jsme vedli v podstatě všechna kola. Třikrát vyjel Safety car, který stáhl pole a my přišli o náskok, který jsme měli, ale udrželi jsme si pozice až do posledního kola. Skvělá premiéra při prvním vytrvalostním závodě v mistrovství světa. Skvělá práce týmu. První dvě místa v kvalifikaci, první dvě místa v závodě. Kazuki a Sebastien na začátku odjeli ostatním, čímž mi trochu usnadnili život.“

WEC: Alonso, Buemi a Nakadžima zvítězili ve Spa, v GTE slaví Ford

WEC: Alonso, Buemi a Nakadžima zvítězili ve Spa, v GTE slaví Ford

Alonso si na další vítězství v kariéře musel počkat. Naposledy se z triumfu radoval v roce 2013 v Barceloně v barvách Ferrari ve formuli 1.

„V mistrovstvích světa FIA to bylo ve formuli 1 před pár lety ve Španělsku s Ferrari. Je hezké být na stupních vítězů.“

Dalším závodem WEC bude v červnu 24 hodin Le Mans.

„Myslím, že tohle je zahřátí pro Le Mans. Je to příprava, tohle je jako test, ale s body za šachovnicovou vlajkou. Rozhodně jsme nás chtěli prověřit v pravých závodních podmínkách s ostatními týmy, dostat jezdce a mechaniky pod tlak v závodních podmínkách, a dojeli jsme na prvních dvou místech.

Na Le Mans jsme připraveni. Závod je mnohem obtížnější. 24 hodin, za 24 hodin nás může potkat spousta problémů, ale jsme připraveni nejlepším možným způsobem. Myslím, že do závodu půjdeme se sebevědomím.“

Foto: Toyota Gazoo Racing

Další článek: WEC: Alonso, Buemi a Nakadžima zvítězili ve Spa, v GTE slaví Ford

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00