Alonso po špatné kvalifikaci spoléhá na bleskový start a čerstvé pneu

Ferrari se bude v závodě snažit porazit silný Mercedes a vrátit se na druhou příčku v Poháru konstruktérů. Oba piloti Scuderie však startují až za jezdci Stříbrných šípů.
Alonso po špatné kvalifikaci spoléhá na bleskový start a čerstvé pneu

Fernando Alonso s kvalifikací jistě nemůže být spokojen. Španělský závodník nepostoupil do třetí části a odstartuje z jedenácté pozice. Ta sice není výhodná z pohledu nadějí na dojetí na špici pole, nicméně umožňuje start na čerstvých měkkých pneumatikách. Alonso se tak bude snažit o posun vpřed zejména v úvodních částech závodu. 

"Kvalifikace svou obtížností odpovídala průběhu víkendu. V některých závodech ale může start na čerstvých gumách pomoci, tak doufejme, že to bude i tento případ. Není pochyb o tom, že kdybychom se dostali do třetí části kvalifikace, bylo by to lepší, ale nepodařilo se mi zajet úplně čisté kolo a postup mi o několik desetin unikl. Na této trati se trápíme o něco více než jinde, ale naše výkonnost je v závodech obvykle o něco lepší, a tak jsme ohledně zítřka pozitivně naladěni. Rozhodně musíme dobře odstartovat a zůstat soustředění, pokud chceme skončit na druhém místě v Poháru konstruktérů. Bude to boj. Viděli jsme, že za horkého počasí tu lépe fungují měkké pneumatiky. Logika nám tak diktuje start na měkkých gumách a přezutí na středně tvrdé pneumatiky po setmění. Uvidíme, jak se to vyvine," řekl Alonso.

Felipe Massa dokázal svého kolegu v kvalifikaci předčit v Japonsku i v Indii. Rychlejší byl i dnes v Abú Zabí. Brazilec doufá, že start z osmé příčky mu pomůže získat body, které Ferrari potřebuje k návratu na druhou příčku v soutěži týmů.

"Kvalifikace mě potěšila, šlo to lépe, než jsem čekal. Celý víkend nám tu schází rychlost. Po dnešním ranním volném tréninku jsem se dokonce strachoval, že se nedostanu do první desítky, ale díky poklesu teplot a povedenému kolu, ve kterém se mi z vozu podařilo dostat maximum, se podařilo získat pár pozic k dobru. Dělal jsem, co jsem mohl. Nebýt přetáčivosti v poslední zatáčce, mohlo to být možná lepší. Tato trať našemu autu nesedí. Je tu potřeba dobrá trakce a vysoké teploty nám rovněž nepomáhají. Naštěstí se závod jede navečer, a tak doufám, že nám to pomůže získat tolik potřebné body, ačkoliv to jistě nebude jednoduché," prohlásil Massa.

Další článek: Hamilton: Chybu jsem neudělal, může za to auto

Témata článku: , , ,