Alonso po nehodě v nemocnici (aktualizováno)

Fernando Alonso dnes krátce před obědem havaroval za třetí zatáčkou katalánského okruhu a po vyšetření v lékařském centru byl transportován do nemocnice.
Alonso po nehodě v nemocnici (aktualizováno)

Alonso havaroval ve čtvrté zatáčce (foto po nehodě) a byl převezen do nemocnice. Podle prvotních informací byl při vědomí a v pořádku, takže se může jednat spíše o prevenci. Poškození vozu nevypadá dramaticky, ale záleží na úhlu nárazu apod. 

Pokud dá McLaren vůz dohromady, měl by i podle dřívějšího plánu jezdit odpoledne Jenson Button. McLaren ani dnes nezačal zcela dobře, problematické těsnění dorazilo na okruh až pozdě v noci, takže ho mechanici ráno instalovali do vozu.

Aktualizace: Podle Alonsova manažera je Španěl ok. Zdroje z McLarenu uvádějí, že převoz do nemocnice byl preventivní.

Aktualizace 2: McLaren upřesnil, že ve voze byl spuštěn alarm, který signalizuje velké přetížení (kontrolka je i na voze, takže to ví i maršálové, lékař, pozn. redakce). Proto byl Alonso převezen preventivně do nemocnice. Poškození vozu prý není velké (via Sky Sports).

Aktualizace 3: Alonso byl otřesen, mluví se i o otřesu mozku, takže preventivně přes noc v nemocnici. Vyšetření na CT neodhalila zranění. Podle Boulliera někteří nehodu dramatizují, ale šlo prý o běžnou nehodu z testů. McLaren by musel po nárazu prohlédnout převodovku apod. proto už nevyjel.


Další článek: McLaren letos bude mít na vítězství, věří Button

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.